• Titulní stránka

Místostarosta na plný úvazek – teď už i oficiálně

kukla2
Místostarosta Nelahozevsi Josef Kukla
Místostarosta Nelahozevsi Josef Kukla
Místostarosta Josef Kukla bude od 1. ledna 2012 pracovat pro obec oficiálně na plný úvazek. Zastupitelstvo totiž na svém posledním letošním zasedání schválilo jeho uvolnění pro výkon funkce.

Josef Kukla byl do funkce místostarosty Nelahozevsi zvolen v dubnu 2011. Zastupitelstvo tehdy na návrh starostky Petry Urbanové určilo, že místostarosta bude působit jako neuvolněný člen zastupitelstva, tj. vedle svého hlavního zaměstnání. Pro byl tehdy i sám Josef Kukla.

Ze svého zaměstnání však po zvolení přesto odešel, neboť dle svých slov v nedávném rozhovoru pro Nelahozeves.info nepovažoval souběh obou aktivit za možný.

Po zbytek roku pak funkci místostarosty zastával v podstatě na plný úvazek. Přesto však pobíral plat jako neuvolněný místostarosta, ve výši 20 824 Kč měsíčně. Funkce neuvolněného člena zastupitelstva se navíc nezohledňuje při výpočtu starobního důchodu.

Jako neuvolnění místostarostové předtím působili i Jaroslav Otásek a Květuše Dittrichová, oba však už v té době byli na rozdíl od Josefa Kukly v důchodovém věku.

Zastupitelé na [rokdownload menuitem="109" downloaditem="445" direct_download="false"]zasedání zastupitelstva 19. prosince[/rokdownload] vyslyšeli návrh starostky Petry Urbanové, aby byl Josef Kukla oficiálně uvolněn pro výkon své funkce. Starostka návrh odůvodnila velkým množstvím agendy v obci, které není jedním člověkem zvládnutelné. "Nemůžeme si dovolit nemít uvolněného místostarostu," uvedla Petra Urbanová před hlasováním. S návrhem pak vyslovili souhlas všichni zastupitelé s výjimkou samotného Josefa Kukly, který se zdržel hlasování.

Plat Josefa Kukly od ledna vzroste na přibližně 34 500 Kč (přesné číslo závisí na počtu obyvatel obce k 1. lednu 2012). Tomu odpovídá i schválený rozpočet obce na rok 2012, kde došlo k odpovídajícímu navýšení předpokládaných výdajů v položce „Zastupitelstvo obce“. O rozpočtu obce na rok 2012 připravujeme samostatný článek.

(mm)

Zastupitelstvo

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.