• Titulní stránka

Miřejovické půlení usiluje o zápis do knihy rekordů

DSCF3438
1. kilometr u elektrárny v Nelahozevsi
1. kilometr u elektrárny v Nelahozevsi
Devátý ročník Miřejovického půlení je za dveřmi! Ať už se chystáte na půlmaraton nebo dáváte přednost kratším trasám, ať už naběháte padesát kilometrů týdně nebo deset za měsíc, zapište si do kalendáře sobotu 29. července, kdy budete mít možnost poměřit své síly se stovkami běžkyň a běžců, nebo alespoň přijít fandit.

Mezi tradiční patrony akce, jejíž zázemí se nachází na louce sousední vísky Miřejovice, patří i obec Nelahozeves a na start se stejně jako každý rok chystá i několik běžkyň a běžců z naší obce (ke dni vydání tohoto článku jsou přihlášeni tři).

Na Miřejovickém půlení se půlí úplně všechno, a začíná se termínem, který pořadatelé z domovského Maraton Klubu Miřejovice situují vždy do poloviny prázdnin. To také znamená, že se obvykle běhá v obrovských vedrech.

DSCF3507
20. kilometr na Miřejovickém mostě
20. kilometr na Miřejovickém mostě
Hlavním závodem je půlmaraton s přesně zaměřenou, certifikovanou, rovinatou, převážně asfaltovou a slunci vystavenou tratí. Závod startuje v 10.00 hodin na hřišti v Miřejovicích a vede přes Nelahozeves, Veltrusy (parkem), Všestudy, Dušníky až do Dědibab, kde oběhnete kužel a běžíte zase zpátky. Na území Nelahozevsi běžci absolvují zhruba dva kilometry – první na začátku (od Miřejovic Zagarolskou ulicí k Miřejovickému mostu) a druhý, či vlastně spíš dvacátý, ve stejném úseku na cestě zpět. Loni se na trať půlmaratonu postavilo 128 běžců.

Letos se hlavní organizátor Josef Burian pokusí o zápis do české knihy rekordů. Ano, Miřejovický půlmaraton ještě zatím trochu dýchá na záda Sportisimo 1/2Maratonu Praha, je však bezkonkurenčně největším běžeckým závodem na počet trvale žijících obyvatel. V Miřejovicích totiž trvale bydlí jen 58 lidí v celkem zhruba 30 domech.

DSCF3482
IVAR CS Lidový běh
IVAR CS Lidový běh
Půlmaraton se běží ve třech mužských a dvou ženských kategoriích. Můžete se zúčastnit i závodu družstev – sestavíte-li tříčlenný tým (alespoň s jednou ženou), časy se vám potom sečtou. Elektronickou přihlášku najdete na stránkách Maraton klubu. Do 20. července je startovné 400 Kč, poté už zbývá jen registrace na místě o stokorunu dražší. Tak si pospěšte!

Výtěžek půlmaratonu poputuje již tradičně Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha.

DSCF0826
Černohorský pivní půlmaraton
Černohorský pivní půlmaraton
Pokud se na 21,0975 kilometrů necítíte, můžete zkusit Lidový běh, sponzorovaný nelahozeveskou firmou IVAR. Ten můžete běžet i se svými dětmi a třeba i čtyřnohými miláčky. Start je zhruba deset minut po startu půlmaratonu (tedy v cca 10.10 hodin) opět na hřišti v Miřejovicích, ale trasa je desetkrát kratší – měří tedy 2,10975 km. V praxi to znamená, že u miřejovické elektrárny se otočíte a poběžíte zpět do Miřejovic. Do tohoto závodu se můžete zaregistrovat až na místě.

DSCF3698
Vyhlášení ceny Miřejovické půlky
Vyhlášení ceny Miřejovické půlky
Nebudete-li mít po absolvování půlmaratonu ještě dost, můžete si zaběhnout ještě jeden. Černohorský pivní půlmaraton se běží tak, že uběhnete 1,0975 km a místo chybějících 20 km vypijete dvě desetistupňová piva. Tento závod se běží dvoukolově. Při prvním kole běžci po vyběhnutí vypijí jedno pivo a uběhnou 0,54875 km. Než se závodníci dostanou do cíle, musí si zopakovat ještě jedno pivo a jedno kolo. Pivní půlmaraton se běží až odpoledne, registrujete se také na místě. Řidiči a abstinenti si místo alkoholického piva mohou zvolit nealkoholické.

Tím ale s půlením stále nekončíme. Ještě tady máme Miřejovické půlky – anketu, v níž samotní běžci ze svých řad vyberou jednu ženu a jednoho muže, kteří se mohou pochlubit nejlepším sedacím svalem. Vítězka a vítěz pak povinně (ale obvykle ochotně) předvedou své půlky k potěše publika přímo na “bedně”.

Obec Nelahozeves na Miřejovické půlení každoročně přispívá symbolickou částkou 5 tisíc korun.

Startovné:

  • Půlmaraton: 400 Kč do 20. 7. 2017, 500 Kč při registraci na místě
  • Černohorský pivní půlmaraton: 70 Kč při registraci na místě
  • IVAR CS lidový běh: dobrovolné startovné.

(mm)

Běh, Miřejovické půlení

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence