• Titulní stránka

Miřejovické půlení se přehouplo do druhé poloviny dekády

Seznam článků

 

Mnoho předem přihlášených se letos nedostavilo, účast na půlmaratonu však oproti loňsku přesto stoupla o téměř 30 běžců. To zaskočilo i samotné pořadatele z Maraton Klubu Miřejovice – ti totiž obdrželi hodně přihlášek až přímo na startu a některým běžcům (včetně vítězného Čivrného) tak museli narychlo vyrábět startovní čísla.

DSCF0295
Semir Boughattas
Semir Boughattas
Běžci, kteří se necítili na 21 kilometrů, se místo toho přihlásili do Lidového běhu, který je desetkrát kratší. Letos se mezi ně zařadil i podnikatel a sportovní mecenáš Semir Boughattas, jehož nelahozeveská firma IVAR CS patří tradičně k předním sponzorům Miřejovického půlení. “Bez něho by žádný půlmaraton nebyl,” říká dnes Josef Burian, předseda Maraton Klubu Miřejovice. Boughattasův IVAR CS je totiž jedinou firmou, který akci sponzoruje už od samého počátku – v roce 2009 jeho finanční podpora umožnila pořadatelům pořídit medaile a poháry pro vítěze prvního ročníku. Od té doby nese Lidový běh jméno jeho firmy.

DSCF0303
Martin Kolomý
Martin Kolomý
Liďák si letos zaběhl i pilot českého týmu Rallye Dakar Martin Kolomý se svou posádkou týmu Tatra Buggyra Racing. Návštěvníci akce mohli navíc po celý den obdivovat vystavený rychlostní speciál Buggyra.

Vedle hlavních cen se jako tradičně udělovala cena kastelána veltruského zámku Pavla Eclera. Naopak ceny obcí se letos neudělovaly. Pořadatelé se pro letošek nakonec rozhodli od nich upustit z důvodu blížících se komunálních voleb. Výjimku udělali pouze u starosty Kralup nad Vltavou Petra Holečka, který byl patronem celé akce a předával ceny.

Akce se každoročně koná pod patronátem obcí, přes které vede trať půlmaratonu – Nové Vsi, Veltrus, Nelahozevsi, Vojkovic a Všestud. Patronství se pojí se symbolickým finančním příspěvkem. Město Veltrusy však letos odmítlo obvyklých pět tisíc korun pořadatelům věnovat. Z devíti přítomných na únorovém zasedání zvedli ruku pro udělení dotace pouze tři zastupitelé. Proti byl mj. starosta Veltrus Richard Kyselý i místostarosta Tomáš Čapek. Zápis z únorového zasedání žádné další podrobnosti k tomuto bodu neobsahuje. Na rozhodnutí veltruského zastupitelstva reagovali pořadatelé tím, že z plakátů odstranili znak Veltrus, což mezi místními způsobilo údiv – největší část trati půlmaratonu totiž vede právě přes Veltrusy.

Zázemí letošního Miřejovického půlení se vrátilo opět na louku v Miřejovicích. Loňský pátý ročník pořadatelé operativně přesunuli do blízkého areálu bývalého pivovaru s ohledem na probíhající úklidové práce po červnových povodních, které v Miřejovicích napáchaly velké škody. Dvůr bývalého pivovaru letos sloužil pouze jako parkoviště pro běžce.

Fotogalerie

Před závodem

Běh

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.