• Titulní stránka

Miřejovické půlení se přehouplo do druhé poloviny dekády

Seznam článků

DSCF0451
Přes dvě stě běžců se o první srpnové sobotě postavilo na start 6. ročníku Miřejovického půlmaratonu – hlavního závodu populární běžecké akce Miřejovické půlení. Počasí bylo ke sportovcům jen o něco málo smířlivější než v předchozích dvou letech – teploměr tentokrát vystoupal ke 30 stupňům.

Z 207 startujících závod nedokončili pouze čtyři. Absolutním vítězem se stal s časem 1.16:49 Jiří Čivrný startující za oddíl ELEVEN TEST TEAM. Třiatřicetiletý Čivrný byl v předchozím roce druhým mužem Českého běžeckého poháru. Na letošním Midwinter Marathonu v nizozemském Apeldoornu doběhl jako druhý. Severočeský borec naběhá 20 km denně a mimo jiné se pilně připravuje na letošní říjnový maratón ve švýcarském Lausanne.

Ženské prvenství po dvou letech zopakovala již tradiční favoritka a přední česká běžkyně Kateřina Kriegelová z ASK Elna Počerady s časem 1.27:31. Trojnásobná vítězka Miřejovického půlmaratonu Radka Churaňová tentokrát do malé povltavské vesničky nedorazila.

Na startovní a výsledkové listině je stejně jako v minulých letech i několik jmen z Nelahozevsi. Prvenství z naší obce opět obhájil Václav Koláčný, kterému čas 1.29:40 vynesl 13. místo v kategorii mužů do 39 let; v absolutním pořadí doběhl jednadvacátý. S půlmaratonem se úspěšně vypořádali také Filip Šimek, Michal Růžek (otec Pavla Růžka, který týden předtím absolvoval dálkovou jízdu na kole do Lisabonu), Marcel Šulej a jeho žena Šárka Šulejová. Ta navíc obsadila společně s dalšími dvěma běžci třetí příčku v soutěži tříčlenných družstev, kde se sčítají jednotlivé individuální časy.