• Titulní stránka

Miřejovické půlení po šesté, jako vždy v polovině prázdnin

DSCF9901-001
Část trati Miřejovického půlmaratonu vede přes obec Nelahozeves (první a dvacátý kilometr v Nelahozevsi u elektrárny).
Část trati Miřejovického půlmaratonu vede přes obec Nelahozeves (první a dvacátý kilometr v Nelahozevsi u elektrárny).
Populární sportovní akce Miřejovické půlení si již našla pevné místo v kalendáři běžeckých závodů. Letošní šestý ročník je naplánován opět do poloviny prázdnin, běžci se postaví na start v sobotu 2. srpna. Do hlavního závodu, Miřejovického půlmaratonu, se můžete hlásit do 20. července, později už jen s příplatkem. Patronem letošního ročníku je kralupský starosta Petr Holeček. Trať dvou ze tří závodů prochází i obcí Nelahozeves.

Miřejovický půlmaraton

Trať půlmaratonu vede z Miřejovic do Nelahozevsi po Zagarolské ulici kolem elektrárny. Odtud se běží přes Miřejovický most do veltruského parku a dále přes Všestudy, Dušníky nad Vltavou až do Dědibab. Tam se běžci otočí a stejnou trasou se vracejí zpět, pouze ve Veltrusech se od první poloviny trasy mírně odkloní kolem letního kina. Půlmaraton se letos běží v pěti kategoriích – třech mužských a dvou ženských.

Miřejovický půlmaraton má oficiálně zaměřenou trať podle pravidel atletiky a IAAF/AIMS. Její délka odpovídá 21,0975 km.

Loni se na trať půlmaratonu postavilo 180 běžců, letos je zatím přihlášeno 137 závodníků. Mezi přihlášenými se již objevila i jména běžců z Nelahozevsi. Nechybí mezi nimi Václav Koláčný, který před dvěma lety obsadil v závodě bronzovou příčku. Loni ve své kategorii skončil šestý a v soutěži družstev třetí.

Reportáž z Miřejovického půlení 2013: Nesnesitelné vedro běžce nesklátilo

Registrovat se můžete na stránkách pořadatelského Maraton Klubu Miřejovice. Uzávěrka přihlášek je v neděli 20. července. Později se lze přihlásit už jen za zvýšené startovné.

mapa
Mapa trati Miřejovického půlmaratonu
Mapa trati Miřejovického půlmaratonu

Přibližné časy průběhu Nelahozevsí

Směr tam (od Miřejovic ke starému Miřejovickému mostu): 10.02 – 10.10 hodin

Směr zpět (od starého Miřejovického mostu do Miřejovic): 11.00 – 13.00 hodin

Časové rozpětí vyjadřuje očekávaný rozptyl mezi prvním a posledním závodníkem. Odhady průběhů dalšími obcemi najdete zde.

 

 

Zázemí se stěhuje zpět

DSCF8371
Zázemí závodu se stěhuje zpět na miřejovickou louku.
Zázemí závodu se stěhuje zpět na miřejovickou louku.
Zázemí závodu se letos vrací zpět na tradiční miřejovickou louku. Loni bylo operativně přemístěno do areálu bývalého miřejovického pivovaru - pořadatelé tak částečně vyhověli samosprávě Nové Vsi, která požadovala přemístění startu jinam z důvodu povodní. Ty se Miřejovicemi prohnaly o dva měsíce dříve a zaplavily desítky domů. Letos v pivovaru zůstane pouze parkoviště.

Cena obce Nelahozeves

Stejně jako v uplynulých letech bude v rámci půlmaratonu vyhlašována cena obce Nelahozeves, která je jedním z patronů akce a na půlmaraton každoročně přispívá částkou pět tisíc korun. Cena Nelahozevsi by měla patřit běžci, který vstoupí na území Nelahozevsi při běhu zpět (cca 19,9. km závodu, konec Miřejovického mostu na straně Nelahozevsi) na místě, které vybere ze startovního pole představitel samosprávy Nelahozevsi (v uplynulých letech tuto úlohu vykonával místostarosta Josef Kukla). V praxi však dosud rozhodovalo pořadí doběhu do cíle.

Lidový běh

DSCF9737
Lidový běh je určen pro velké i malé závodníky.
Lidový běh je určen pro velké i malé závodníky.
Pro širokou veřejnost jakéhokoliv věku je určen tzv. Lidový běh. Start je zhruba deset minut po startu půlmaratonu (tedy v cca 10.10 hodin) opět na hřišti v Miřejovicích, ale trasa je desetkrát kratší – měří tedy 2,10975 km. V praxi to znamená, že u miřejovické elektrárny se otočíte a poběžíte zpět do Miřejovic. Zúčastnit se mohou i čtyřnozí členové rodiny. Do tohoto závodu se můžete zaregistrovat až na místě.

Černohorský pivní půlmaraton

Pro jedince, kteří si netroufnou postavit se na start hlavního závodu, ale přesto by rádi půlmaraton absolvovali, je ideální volbou Černohorský pivní půlmaraton. Při tomto klání běžci nemusí uběhnout 21,0975 km, stačí pouze 1,0975 km a místo chybějících 20 km vypije každý účastník dvě desetistupňová piva. Tento závod se běží dvoukolově. Při prvním kole běžci po vyběhnutí vypijí jedno pivo a uběhnou 0,54875 km. Než se závodníci dostanou do cíle, musí si zopakovat ještě jedno pivo a jedno kolo.

DSCF0120
Václav Koláčný z Nelahozevsi se pravidelně umisťuje na předních příčkách půlmaratonu. Loni navíc vyhrál i recesistický pivní půlmaraton.
Václav Koláčný z Nelahozevsi se pravidelně umisťuje na předních příčkách půlmaratonu. Loni navíc vyhrál i recesistický pivní půlmaraton.
Loni v tomto závodě zvítězil Václav Koláčný. Do pivního půlmaratonu se můžete registrovat také dopředu, kapacita závodu je 50 běžců. V tuto chvíli je přihlášeno 20 závodníků.

Dětský koutek

DSCF9964
Nejhezčí miřejovické půlky roku 2013 (Kateřina Kriegelová)
Nejhezčí miřejovické půlky roku 2013 (Kateřina Kriegelová)
Stejně jako v minulých letech bude i letos díky Rodinnému centru Havránek otevřen v Miřejovicích po celou dobu závodu dětský koutek. Bude připravena trampolína, několik soutěží, stolky pro kreslení a vysoké židličky k nakrmení nejmenších. Děti si po dobu závodu budou moci vlastnoručně namalovat nebo s pomocí šablon nastříkat látkovou tašku.

Šéf miřejovického maraton klubu Josef Burian slibuje letos i novinku - překvapení "pro tatínky".

Miřejovické půlky – nejhezčí pozadí závodu

Miřejovické půlky jsou zábavnou anketou, v níž běžci a přihlížející vyberou ze startovního pole jednu ženu a jednoho muže, kteří se mohou pochlubit nejlepším sedacím svalem. Hlasuje se pomocí lístků, které slouží zároveň jako kupóny do tomboly.

(mm)

Běh, Miřejovické půlení

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence