Mateřskou školu povede i nadále Hana Sadílková

DSCF2341
Hana Sadílková (vpravo) se svou předchůdkyní Ilonou Sedlářovou při slavnostním rozsvícení vánočního stromu v prosinci 2013.
Hana Sadílková (vpravo) se svou předchůdkyní Ilonou Sedlářovou při slavnostním rozsvícení vánočního stromu v prosinci 2013.
Do funkce ředitelky Mateřské školy Nelahozeves byla v úterý jmenována její dosavadní prozatimní ředitelka Hana Sadílková. Výsledek konkurzního řízení, které obec vyhlásila v závěru dubna, oznámila starostka Nelahozevsi Petra Urbanová.

Hana Sadílková má střední pedagogické vzdělání v oboru předškolní pedagogika. Do mateřské školy nastoupila v září 2013 jako učitelka ve třídě v Zagarolské ulici. Letos v dubnu ji starostka pověřila dočasným řízením školky po náhlé rezignaci Ilony Sedlářové. Nyní byla Hana Sadílková ve funkci potvrzena nastálo.

Kolik se do konkurzu přihlásilo uchazečů, nebylo zveřejněno. Jednotlivé kandidáty posuzovala šestičlenná komise, která zasedala v úterý. Za zřizovatele v komisi usedla bývalá ředitelka mateřské školy Ivana Janovská, která byla zároveň předsedkyní komise. Jako druhého zástupce za obec starostka jmenovala sebe samu. Zastupitelstvo jí přitom na návrh Radka Modese uložilo, aby do komise jmenovala “osoby odborně způsobilé, které samy mohou nejlépe posoudit odbornou zdatnost uchazeče v konkurzu”.

Složení konkurzní komise bylo následující:

Ivana Janovská – bývalá ředitelka MŠ Nelahozeves (předsedkyně komise)

Petra Urbanová – starostka Nelahozevsi

Kateřina Dudová – učitelka Mateřské školy Nelahozeves

Eva Vondrašová Kreisingerová – referentka organizace školství Krajského úřadu Středočeského kraje

Ladislava Halvová – inspektorka České školní inspekce

Monika Nová – vedoucí oddělení školství Městského úřadu Mělník

Hana Sadílková byla do funkce jmenována na šest let. Jmenování na dobu neurčitou už v současné době školský zákon neumožňuje.

Předchůdkyně Hany Sadílkové Ilona Sedlářová rezignovala letos v dubnu poté, co šestice zastupitelů začala prosazovat vypsání konkurzu na její místo.

(mm)

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.