• Titulní stránka

Malý krok k bezpečnějšímu silničnímu provozu v Lešanech

Dnešním dnem by mělo být na silnici v Lešanech zase o trochu bezpečněji.

zrcadlo

Obec vyhověla žádosti obyvatel ulice V Úvoze o parabolické zrcadlo, které bylo dnes, 31. května 2011, namontováno.

Nyní je na nás, řidičích, naučit se ho používat. Zažil jsem v této zatáčce mnoho kolizních situací, kdy mi vyjelo auto v protisměru.

Doufejme, že když se včas uvidíme, kolizních situací ubude.

 

zrcadlo-1

Zde je vyfoceno na původním místě, ale po stížnosti na bezprostřední blízkost u okna domu, bylo odmontováno a bude umístěno jinak. 

 

 

Automobilová doprava

Komentáře   

0 #3 Jan Ryšavý 2013-07-31 18:13
Již více jak 2 roky uplynulo - viz výše moje připomínka k nezbytnosti řešit regulaci dopravy přes Lešany (totéž jsem přednesl již před 2 lety na schůzi zastupitelstva) . Bohužel žádné řešení nevidím, jen před domem v ulici v Úvoze se mi stále prohánějí vozidla (vlastníci z resortu) rychlostí 100 a více km/hod. Opravdu by mě zajímalo, kolik řidičů již dostalo za vysokou rychlost v ulici v Úvoze od policie pokutu.Měřila tzam vůbec někdy policie rychlost? Požádalo o měření zastupitelstvo a pokud ano, tak s jakou odezvou policie?
Citovat
0 #2 Miloš Mojžiš 2011-06-03 21:05
Koukám, že zrcadlo už je pryč. Proč vadí blízkost zrcadla? Zrcadlo přece zabírá ulici a ne dům, u kterého viselo. Porušovalo toto umístění nějaký zákon? Zajímalo by mě, kam jej tedy chcete dát - vhodnější umístění než toto v této zatáčce nenajdete...

Na komplexní řešení dopravy v Lešanech se taky musíme podívat, ale je toho teď moc k řešení a nelze se zabývat vším najednou.
Citovat
+1 #1 Jan Ryšavý 2011-06-01 00:15
Ano, to je chválihodné. Nicméně pro obyvatele oboustranně ulice V Úvoze by bylo zásadnějším řešením zamezit, aby se po té roviné části silnice V Úvoze nejezdilo stovkou, jak je to běžné nyní. A vůbec, aby byl přes Lešany zákaz jízdy nákladních auit (mimo zásobování), protože silnice na to není dimenzovaná a zdi domů kolem silnice se nám v důsledku otřesů boří. No a aby tu rychlost na rovince V Úvoze taky někdy policie z Kralup kontrolovala a měřila.
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.