Kultura

Vánoce v Nelahozevsi

DSC 7724Přinášíme vám souhrn a fotogalerie z několika předvánočních akcí v Nelahozevsi.

Dvořákovi fanoušci si přišli na své

DSC 6133První poprázdninový víkend v Nelahozevsi byl velmi nabitý. Kdo by chtěl stihnout všechno, měl volné v podstatě pouze sobotní dopoledne. Nikdo takový se nakonec nenašel, kulturní fanoušci si z bohaté nabídky zejména hudebních akcí vybírali podle chuti. Vedle Happeningu na starém mostě se o program postarala zejména 66. Dvořákova Nelahozeves.

Happening potřetí

DSCF4728V sobotu 9. září 2017 ve 14 hodin ožije starý železný most hudbou na obou koncích již potřetí. Obce Nelahozeves a Veltrusy opět společně pořádají hudební happening, který si začíná získávat věhlas v širokém okolí. Můžete na něj přijet i lodí!

Uvnitř článku fotografie z loňského ročníku a jízdní řád lodi

Aktualizace:

  • Uvnitř článku aktualizovaný plakát s časy jednotlivých vystoupení
  • Prohlídka elektrárny Miřejovice je již plně obsazena

Potřetí jsme se sešli na starém mostě

20170909 153108060 iOSHappening na starém mostě v roce 2015 působil jako zjevení. Hned mi bylo jasné, že taková akce tady chyběla a má velký potenciál. Téměř jsem blahořečila toho, kdo přišel s nápadem setkání na mostě uspořádat. O tom ostatně vypovídá i návštěvnost prvního ročníku. Na starý most zavítalo několik set lidí všech věkových kategorií. Většina lidí tu potkala řadu svých známých, které běžně třeba vůbec nepotkává, což je přidanou hodnotou této akce.

66. Dvořákova Nelahozeves opět nabídne program pro dospělé i děti

DSCF6718Co je Dvořákova Nelahozeves? Volební kandidátka, turistický pochod... ale hlavně souhrnný název pro sérii akcí připomínajících narození skladatele v jeho rodné obci. Tentokrát zahrnuje koncert na zámku, pietní akt u Dvořákovy sochy, koncert v památníku, dětskou dílnu a bohoslužbu v kostelíku sv. Ondřeje. To vše o víkendu 8. - 10. září.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.