Kultura

Dominikánský malíř vystavoval v Nelahozevsi

DSCF7037V sobotu 7. června zažila Nelahozeves hned dvě kulturní akce za sebou. K návštěvě kulturního domu kolemjdoucí už od odpoledne vábily Kralupské žestě hrající před vchodem. Od 18 hodin zde probíhala vernisáž obrazů dominikánského umělce Joseho Luise Castilla Batisty, jenž v současné době žije se svojí manželkou v Nelahozevsi.

Nejdřív Batistova vernisáž, potom teprve Fousek

DSCF6987-001Chystáte-li se v sobotu na recitál Josefa Fouska, přijďte do kulturního domu o hodinu dříve. A pokud se na Fouska nechystáte, přiďte taky. Budete mít možnost se zúčastnit zajímavé vernisáže obrazů dominikánského malíře Jose Luise Castilla Batisty, který žije v Nelahozevsi.

V Nelahozevsi vystoupí americká houslistka Karen Bentley Pollick

karen-bentleyJen pár týdnů poté, co do Nelahozevsi zavítal velký francouzský studentský sbor, přivítá naše obec další zahraniční hudební hvězdu. Ve čtvrtek 15. května vystoupí v Rytířském sále zámku Nelahozeves přední americká houslistka a violistka Karen Bentley Pollick. Na klavír ji bude doprovázet ruský pianista Ivan Sokolov.

Vydejte se na cestu od opery k operetě a muzikálu

532762Jen dva dny poté, co v Nelahozevsi vystoupí americká houslistka Karen Bentley Pollick, se hudební fanoušci mohou těšit na další koncert. V sobotu 17. května v kulturním domě vystoupí trojice operních pěvců - Terezie Švarcová, Daniel Klánský a Jan Hnyk, kteří s klavírním doprovodem Lukáše Klánského zazpívají árie z několika světoznámých oper a operet. Zazní též písně ze dvou současných muzikálů.

Mladí Francouzi v Nelahozevsi: hudební událost roku

DSCF5171Kdo o poslední dubnové sobotě krátce po poledni nezavítal do Parku Antonína Dvořáka či následně do kulturního domu, o hodně přišel. Dvě stovky studentů francouzských středních škol, podporované desítkou vyučujících, totiž připravili pro Nelahozeves skutečně neopakovatelný kulturní zážitek, který naše obec jen tak znovu nezažije.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.