Kultura

Antonín Dvořák, mistr řeznický z Nelahozevsi

obalkaCo by se stalo, kdyby se Antonín Dvořák nestal hudebním skladatelem, ale převzal by řeznické řemeslo své rodiny? Na tuto otázku odpovídá drobná kniha spisovatele a básníka Michala Šandy, kterou letos na podzim vydalo nakladatelství Dybbuk. Na sto čtyřiceti stranách se vskutku originálně prolíná fiktivní Dvořákův životopis s netradiční masovou kuchařkou. Většina beletristické části se odehrává přímo v Nelahozevsi.

Virtuóz na zámeckém nádvoří

sporcl1Nejpopulárnější český houslista Pavel Šporcl poprvé zavítal i s orchestrem do Nelahozevsi a byl nadšen. Diváci také. Ve středu 7. září si jeho koncert pod širým nebem na nádvoří zámku poslechlo kolem 230 lidí.

Tleskejtekruciš vystoupí v Nelahozevsi

ani pavelV sobotu 27. února se koná v kulturním domě v Nelahozevsi divadelní představení Pohleď a budeš udiven. Komedie o třech dějstvích poodhalí každodenní rutinu posmrtného života a intriky živých.

Půlkulatá Dvořákova Nelahozeves

DSCF6720V letošním roce uplyne od narození Antonína Dvořáka 175 let. Tradiční oslava výročí našeho významného rodáka a celosvětově uznávaného hudebního skladatele připadá na první zářijovou neděli, 4. září 2016.

Nelahozeves si opět připomene, že je Dvořákova

DSCF2998I v letošním roce se v naší obci uskuteční řada koncertů klasické hudby. Většinu z nich pořádá kralupský Kruh přátel hudby, několik dalších akcí přidá obec Nelahozeves.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.