• Titulní stránka

Krasojízda Anny Koblencové pokračuje: Z mistrovství ČR vylovila juniorské zlato a seniorský bronz

rozhovor
Anna Koblencová v rozhovoru pro Českou televizi. Do záběru se jí natlačil Véna - maskot blížícího se mistrovství světa seniorů, na nějž se Anna probojovala.
Anna Koblencová v rozhovoru pro Českou televizi. Do záběru se jí natlačil Véna - maskot blížícího se mistrovství světa seniorů, na nějž se Anna probojovala.
Před dvěma týdny jsme na tomto místě psali, že nelahozeveská kanoistka Anna Koblencová svou vynikající formu jistě brzy zúročí. A skutečně to netrvalo dlouho – od minulé soboty se může pyšnit titulem juniorské mistryně republiky. V neděli k tomu navíc přidala ještě bronzovou medaili ze seniorského závodu a nominaci na mistrovství světa.

Medailí z mistrovství republiky má Anna Koblencová doma již několik (viz rámeček), na zlatou si ale letos sáhla poprvé. S jejím jménem se tak začínají pomalu seznamovat i sportovní novináři celostátních médií. Do finále mistrovství republiky na singlkanoi do 23 let, které se jelo na trojském kanále minulou sobotu, se sice Anna Koblencová kvalifikovala s pěti šťouchy “až” ze čtvrtého místa, finálovou jízdu ale zajela výrazně rychleji a s méně chybami, což stačilo na příčku nejvyšší.

Medaile Anny Koblencové na mistrovství republiky

  • Rok 2009: 2. místo v žácích (deblkanoe se Simonou Pospíchalovou)
  • Rok 2011: 2. místo v dorostu, 5. místo v žácích (obojí singlkanoe)
  • Rok 2012: 2. místo v dorostu, 3. místo v seniorech, 2. místo do 23 let (vše singlkanoe)

“To ještě netušila, že to bude cinkat celý víkend,” odtušil komentátor České televize Ondřej Lípa, když hodnotil její sobotní jízdu.

V neděli se totiž Anna zúčastnila ještě seniorského mistrovství, kde opět potvrdila svou vynikající formu. A zatímco do finále opět postupovala až zprostředka pole, ve finále s výborným časem a jediným ťukem dosáhla těsně na bronz a získala tak ve svých šestnácti letech svou již druhou medaili na mistrovství republiky “dospěláků” – bronz ze seniorské kategorie si odnesla i loni. Před ní se zařadily pouze ostřílené dospělé závodnice Kateřina Hošková a Monika Jančová (na snímku).

DSC 5864-R8
Anna Koblencová (vpravo) na stupních vítězí v seniorském mistrovství republiky. | Foto: Jiří Prskavec st.
Anna Koblencová (vpravo) na stupních vítězí v seniorském mistrovství republiky. | Foto: Jiří Prskavec st.
Úspěch v seniorském mistrovství Anně navíc zajistil účast v seniorském mistrovství světa, což je nejvyšší soutěž, kterou lze v této disciplíně vůbec jet. Ženská singlkanoe se navíc na mistrovství světa jezdí teprve od roku 2010. Reprezentace má možnost na světový šampionát postavit tři závodníky v každé kategorii, v ženském singlu však původně měli trenéři v úmyslu postavit jen dvě závodnice – Kateřinu Hoškovou a Moniku Jančovou. Po seniorském finále se však trenérská rada ještě jednou sešla a rozhodla se nominaci doplnit právě o Annu Koblencovou – vedle výsledků na právě proběhlém šampionátu v Troji přitom trenéři zohlednili i nedávné stříbro z juniorského mistrovství světa v Liptovském Mikuláši.

Kromě singlkanoe závodila Anna Koblencová i na kajaku. V kategorii do 23 let se probojovala do finále, kde skončila osmá. Na seniorské finále na kajaku však její výkon nestačil.

 

Po necelém týdnu se tuto sobotu objevil sestřih uplynulého mistrovství i na kanále ČT4 Sport. Zhruba třicetiminutový záznam si můžete prohlédnout v archivu České televize.

Jízdy Anny Koblencové s komentářem Ondřeje Lípy jsou v následujících pasážích:

  • sobota (Mistrovství republiky do 23 let): 8:59 až 9:36
  • neděle (Mistrovství republiky seniorů): 23:22 až 23:55, včetně krátkého rozhovoru, který závodnice poskytla České televizi

Sestřih pasáží, v nichž se objevuje nelahozeveská závodkyně, si můžete (ovšem bez jakéhokoliv kontextu se zbytkem závodu) prohlédnout i zde:

1098286 410541705716501 379860285 n
Anna Koblencová tentokrát na kajaku. | Foto: Jan Holomek
Anna Koblencová tentokrát na kajaku. | Foto: Jan Holomek
Trojský kanál byl v červnu výrazně postižen povodněmi, český šampionát byl po povodních první akcí, která se zde po náročné rekonstrukci mohla konat. Pořadatelé si tak udělali zároveň generálku, protože mistrovství světa letos shodou okolností hostí právě Praha. Šampionát proběhne ve dnech 11.–15. září. Vstupenky jsou již k dostání v síti Ticketpro, harmonogram závodů je průběžně upřesňován na webových stránkách pořadatele.

Nelahozeveští fanoušci Anny Koblencové se ale mohou na svou favoritku podívat i dříve. Po návratu z Bratislavy, kam nyní odjela trénovat, se příští neděli zúčastní Memoriálu Jaroslava Froňka, který na veltruském kanále pořádá Annin domácí Kanoe klub Kralupy. Podrobnější informace včetně harmonogramu jízd jsou k dispozici na stránkách kralupského kanoistického oddílu.

(mm)

Vodní sporty

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.