• Titulní stránka

Kanoistka Anna Koblencová se vrací z mistrovství Evropy sedmá

anna
Anna Koblencová na mistrovství Evropy ve francouzském Bourg Saint Maurice | foto: Alena Ceplová
Anna Koblencová na mistrovství Evropy ve francouzském Bourg Saint Maurice | foto: Alena Ceplová
Kanoistka Anna Koblencová (16) si splnila cíl, s nímž odjížděla na mistrovství Evropy juniorů – podařilo se jí probojovat do finále. Její sedmá finálová příčka tak představuje téměř identický výsledek jako na loňském šampionátu ve Slovinsku, kde skončila šestá.

V Bourg Saint Maurice, známém francouzském středisku vodních sportů, měřila Anna Koblencová od středy do neděle síly s dvaceti konkurentkami z deseti evropských zemí.

Středeční kvalifikaci absolvovala na jistotu, rychlá a precizní jízda v prvním kole s jediným ťukem jí zajistila pohodlný postup do semifinále. Velkou naději do rozhodujícího finálového klání skýtala i čtvrteční semifinálová jízda, kterou zajela bezchybně a k hypotetické medaili jí chyběla jediná vteřina.

Ve finále, které se jelo tentýž den, se však karta trochu obrátila. Jízdu absolvovala Anna Koblencová opět bez jediného doteku, problémem se ale ukázal být čas. První zaváhání přišlo již po první brance, kdy se převrátila na bok a rychle musela hledat stabilitu. Další drahocenné vteřiny ztratila nelahozeveská kanoistka před šestnáctou brankou, k níž musela opakovaně najíždět. K dovršení všeho pak dvě branky před cílem najela na kámen a závod musela dokončit s prolomenou lodí. K medailovým pozicím tak Anně Koblencové nakonec scházelo šest vteřin, což při přepočtu na pořadí znamenalo čtyři příčky.

team
Část českého týmu v Bourg Saint Maurice (Anna Koblencová vpravo dole) | foto: Alena Ceplová
Část českého týmu v Bourg Saint Maurice (Anna Koblencová vpravo dole) | foto: Alena Ceplová
“Kvalifikace a semifinále se mi povedlo podle mého plánu, ovšem ve finále jsem chybovala,” zhodnotila juniorská závodnice lapidárně svůj výkon na mistrovství Evropy. Byť ve skrytu duše možná doufala v medailové umístění, zklamání na sobě nedává znát.

Nedělní hlídky, na které nastupovala již s opravenou lodí, přinesly jen částečnou satisfakci. V kategorii juniorů bohužel startovaly pouze dva týmy, takže technicky kvalitní a rychlá jízda českých juniorkanoistek se v medaile nemohla proměnit. A v kategorii do 23 let, kde letos teprve šestnáctiletá Anna Koblencová v týmu s dalšími dvěma závodnicemi také soutěžila, byla naopak konkurence tak vysoká, že dívkám vynesla pouze předposlední šestou příčku. Kromě dvou vynechaných branek se na tom podepsala také srážka Anny Koblencové s Janou Matulkovou u druhé branky, která Janu odvlekla daleko za neprojetou branku. Časově náročný návrat ke dvojce pak způsobil celému týmu značné zdržení.

Dlužno podotknout, že slalomová trať na divoké řece Isère je považována za jednu z nejobtížnějších na světě. “Myslím, že se jednalo o vůbec historicky nejnáročnější mistrovství,” zhodnotil trať pro server Kanoe.cz šéftrenér českých juniorů Jiří Kratochvíl.

Na medaili to tedy tentokrát nestačilo, přesto evropský šampionát ukázal, že výkon z nedávného mistrovství světa, odkud si nelahozeveská kanoistka přivezla stříbro ze singlu, rozhodně nebyl náhodný. Anna Koblencová si nadále drží vynikající formu a je jen otázkou času, kdy ji opět náležitě zúročí.

 

Jednotlivé jízdy Anny Koblencové na mistrovství Evropy si můžete prohlédnout zde:

  • C1-Women Junior Ht 1. Run: středa 14:59
  • C1-Women Junior Ht 2. Run: středa 17:44
  • C1-Women Junior Semifinals: čtvrtek 12:05
  • C1-Women Junior Finals: čtvrtek 16:35
  • C1-Women Teams U23 Teams Final: neděle 10:42
  • C1-Women Teams Junior Teams Final: neděle 15:19

(mm)

Vodní sporty

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.