Koncert Akademie komorní hudby

Kalendář
Kultura
Datum
11. 10. 2019 19.30 h
Místo
Zámek Nelahozeves

Popis

V pátek 11. října zahájí Akademie komorní hudby svou pátou sezónu komorním koncertem na zámku v Nelahozevsi. Na programu koncertu, který začne v 19.30 hodin, bude například i Klavírní trio g moll Antonína Dvořáka.

Akademie komorní hudby se od roku 2015 věnuje podpoře mladých talentů z České republiky a vzdělávání v oboru komorní hry. Výuka je realizována formou projektů. Během nich stipendisté připraví společně s lektory program, jenž je v závěru proveden na několika návazných koncertech. Na říjnovém koncertě v Nelahozevsi vystoupí vedle špičkových českých studentů i lektoři Ivo Kahánek (klavír), Jan Fišer (housle) a Tomáš Jamník (violoncello).

V Čechách zaměřuje Akademie komorní hudby svou koncertní činnost na města Středočeského kraje; novinkou je úzká spolupráce s rodem Lobkowiczů na zámku v Nelahozevsi. V nadcházející sezoně se také poprvé se studenty představí houslista Josef Špaček, který bude vedle violoncellisty Tomáše Jamníka působit jako druhý umělecký vedoucí.

Informace o prodeji vstupenek naleznete na portálu GoOut.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.