• Titulní stránka

K moři na kole – letos na Nordkapp

10317758 671497879566065 5546932319637049793 o
Václav Michovský, Vilém Ernest a Pavel Růžek | Foto: K moři na kole
Václav Michovský, Vilém Ernest a Pavel Růžek | Foto: K moři na kole
Čtveřice dálkových cyklistů, která loni dojela na kolech do portugalského Lisabonu a o které jsme několikrát psali na našem portálu, bude mít v pondělí 16. března od 18 hodin besedu v místním volnočasovém centru.

Kvarteto kamarádů, mezi které patří vedle Viléma Ernesta a Davida Těthala z Řeže i nelahozeveští rodáci Václav Michovský ml. a Pavel Růžek, během přednášky promítne fotografie a videa z loňské 4543 km dlouhé cesty a představí plány pro letošní novou výzvu, během které se pokusí na kolech dobýt Nordkapp – severní cíp kontinentální Evropy, nacházející se za polárním kruhem na pobřeží Barentsova moře v Norsku.

Tým „K moři na kole“, jak si cestovatelé příhodně říkají, má za sebou tři cyklistické výpravy, při nichž jeho členové vždy vyjížděli ze svých domovů a končili postupně v Chorvatsku (Senj 2012), Dánsku (Kodaň 2013) a Portugalsku (Lisabon 2014). Nyní se o své zážitky dělí se zájemci na besedách (tato nelahozeveská bude v pořadí už šestá) a pracují na přípravách na další dobrodružství.

Vstupné na pondělní besedu je dobrovolné a veškerý výtěžek z něj cyklisté investují do své další cesty. Více informací o cyklistickém týmu a jeho výpravách získáte na facebookových stránkách týmu, webových stránkách nebo blogu na portálu Více barev.

plakat

Loňskou cestu cyklistů do Lisabonu jsme průběžně sledovali v následujících článcích:

(vm)

Cyklistika

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.