Josef Kebrle nebude obhajovat funkci starosty, mandát dokončí při zaměstnání

DSC 0115
Starosta Josef Kebrle (vlevo), místostarosta Josef Kukla (vpravo) a zastupitelka Olga Riegertová na zasedání zastupitelstva
Starosta Josef Kebrle (vlevo), místostarosta Josef Kukla (vpravo) a zastupitelka Olga Riegertová na zasedání zastupitelstva
Jedno volební období stačí. To je rozhodnutí starosty Nelahozevsi Josefa Kebrleho. Ten na pondělním zasedání zastupitelstva oznámil svým kolegům a veřejnosti, že v podzimních komunálních volbách již nebude kandidovat - a už si i našel novou práci.

"Od 1. července přijímám pracovní nabídku jinde a nebudu již schopen vykonávat funkci uvolněného starosty obce," uvedl Josef Kebrle. Současně nabídl svou funkci, pokud by byl někdo ze zastupitelů ochoten ji do voleb převzít. Nikdo takový se ale nenašel. (Na zasedání chyběli zastupitelé Radek Šebesta a Lubomír Pavlíček.)

Od 1. července tedy bude Josef Kebrle zastávat funkci starosty při zaměstnání. Zastupitelstvo mu současně schválilo odměnu ve výši 60 % jeho dosavadního platu, což je maximum, které zákon umožňuje.

Většinu agendy obce tak na zbylé měsíce převezme místostarosta Josef Kukla. Návrh Pavla Matouška, aby se místostarosta nechal přímo zvolit starostou, ale odmítl s tím, že kvůli několika měsícům již administrativa spojená s formálním předáním funkce nestojí za to.

Komunální volby se uskuteční 5. a 6. října, tedy zhruba za tři měsíce. Po dnešku je tedy jisté, že po těchto volbách dojde ke změně i na pozici starosty.

Kandidátní listiny musejí být podány do 31. července na Městském úřadě v Kralupech nad Vltavou, na sestavení kandidátek už tedy zbývá pouhý měsíc. Nezávislí kandidáti a jejich sdružení musí navíc kandidátní listinu podpořit peticí voličů. Jednotlivci potřebují sebrat podpisy 4 % voličů, sdružení musí získat podpisy 7 % voličů. K 1. 1. 2018, což je datum rozhodující pro stanovení potřebného počtu podpisů, měla Nelahozeves shodou okolností přesně 2018 obyvatel. Podrobnosti k podávání kandidátek jsou k dispozici na stránkách Ministerstva vnitra.

V minulých komunálních volbách vybírali voliči v Nelahozevsi z pěti kandidátek.

(mm)

Veřejná správa

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.