• Titulní stránka

Jan Bárta přivezl z mistrovství světa dvě medaile

1
Honza při závodě na mistrovství světa. | Foto: Alena Ceplová
Honza při závodě na mistrovství světa. | Foto: Alena Ceplová
Jan Bárta (17) se z mistrovství světa juniorů ve vodním slalomu vrátil domů do Nelahozevsi obtěžkán dvěma cennými kovy. Konkrétně bronzovými.

Cesta k nim však nebyla vůbec jednoduchá. Honza musel projít sítem národní kvalifikace, jejíž součástí byl i závod na jeho domácí trati pod Miřejovickým mostem, a právě zde Honza položil základy pro nominaci do juniorské reprezentace, když bral 1. a 3. místo.

2
Radost na stupních vítězů, individuální závod. | Foto: Alena Ceplová
Radost na stupních vítězů, individuální závod. | Foto: Alena Ceplová
O nominaci však musel bojovat až do posledního závodu, který se uskutečnil v Praze-Troji. Honzovi se tento kvalifikační závod sice nevydařil, ale jelikož konkurenti na tom byli obdobně, mohl se Honza nakonec radovat, že poprvé oblékne reprezentační dres, a pomalu začít balit kufry na Slovensko, kde se mistrovství světa minulý týden konalo.

3
Radost na stupních vítězů, II, týmový závod. | Foto: Miquel Trave
Radost na stupních vítězů, II, týmový závod. | Foto: Miquel Trave
Zde Honza v individuálním závodě prošel celkem v klidu kvalifikačním sítem do semifinále, kam postupovalo dvacet nejlepších. Ze semifinále se pak i přes drobné zaváhání na brance číslo 17 a 4 trestné vteřiny (každý dotek branky je penalizován dvěma vteřinami, které se přičítají k výslednému času) dokázal kvalifikovat do finále.

4
Česká juniorská reprezentace, Honza úplně vpravo. | Foto: Czech canoe team
Česká juniorská reprezentace, Honza úplně vpravo. | Foto: Czech canoe team
Do něho startoval Honza jako třetí a díky skvělé jízdě figuroval po dojetí na prvním místě, a pak už pouze čekal, jak se finálová jízda povede zbylým sedmi závodníkům. Když na startu zbývali poslední dva a Honza pořád figuroval na prvním místě, bylo jasné, že medaile bude. Oba zbylí borci Felix Oschmautz z Rakouska (1. místo) a Honzův reprezentační kolega Tomáš Zima (2. místo) byli nakonec rychlejší, a Honza tak skončil na skvělém třetím místě.

V závodě družstev (závodníci startují najednou a celou trať projíždějí společně) pak Honza spolu s reprezentačními kolegy Tomášem Zimou a Josefem Žížalou brali bronz, když nestačili na Němce a nakonec i na Španěly.

Honzovi gratulujeme a budeme mu držet palce i v dalších závodech. Tím nejbližším bude srpnové mistrovství Evropy v Německu.

Vodní sporty

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence