• Titulní stránka

Jan Bárta přidal do sbírky nejcennější kov

2
Závod družstev (zleva: Jan Bárta, Tomáš Zima, Josef Žížala)
Závod družstev (zleva: Jan Bárta, Tomáš Zima, Josef Žížala)
Po úspěchu na juniorském mistrovství světa zabodoval nelahozeveský kajakář Jan Bárta (17) i na tom evropském. Spolu s Tomášem Zimou a Josefem Žížalou vylovili z umělé slalomové dráhy v německém Hohenlimburgu v týmovém závodě zlatou medaili. Jako druzí skončili Italové, třetí Němci.

O úspěchu Jana Bárty na juniorském mistrovství světa jsme psali v článku: Jan Bárta přivezl z mistrovství světa dvě medaile

1
Reprezentační družstvo juniorů a U23 (Honza uprostřed)
Reprezentační družstvo juniorů a U23 (Honza uprostřed)
V individuálním závodě prošel Honza sítem kvalifikace do semifinále. V něm nakonec i skončil, když mu finálová účast utekla o pouhou desetinu sekundy. I díky Honzově zlaté medaili ze závodu hlídek se česká výprava stala nejúspěšnější reprezentací juniorského mistrovství Evropy.

3
Radost na stupních vítězů
Radost na stupních vítězů
Větší zastoupení měli nelahozeveští borci v závodě, který proběhl na jejich domácí trati pod Miřejovickým mostem. Anna Koblencová skončila v celkovém pořadí těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě, když první byla dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová. Luboš Šupolík se svým parťákem Patrikem Šebou ovládli kategorii deblkanoí a jeho bratr Pavel Šupolík skončil v kategorii kajaků celkově na sedmém místě (druhý v kategorii U23). V této kategorii startovali rovněž Vojtěch a Jáchym Hrňákovi. Jáchym skončil ve své kategorii žáci starší celkově na šestém místě a Vojta v kategorii dorostenci starší na patnáctém místě.

Foto: Český svaz kanoistů

Vodní sporty

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence