• Titulní stránka

Jan Bárta opět úspěšný

Evropa 1
Hozna na stupních vítězů
Hozna na stupních vítězů
Po úspěchu na juniorském mistrovství světa v italské Ivrei uspěl vodní slalomář Jan Bárta i na juniorském mistrovství Evropy, které se konalo ve slovenském Čunovu. V týmovém závodě hlídek získal spolu s reprezentačními kolegy Kubou Krejčím a Tomášem Zimou bronzovou medaili (první skončila Francie, druhá Itálie).

V individuálním závodě bral Honza opět bronz, když nestačil pouze na vítězného Španěla Miguela Traveie a reprezentačního parťáka Tomáše Zimu. Přitom medaile se nerodila vůbec jednoduše. Honza měl před mistrovstvím Evropy zdravotní problémy, kvůli kterým nemohl trénovat na sto procent. V přípravě musel improvizovat a do plného tréninku naskočil teprve pět dní před mistrovstvím. V kvalifikaci zbytečně neriskoval, jel na jistotu a skončil na šestnáctém místě (ze 102 kajakářů postupovalo dále 30 nejlepších), v následném semifinále pak skončil na osmém místě (do finále postupovalo 15 kajakářů). Ve finále se pak už nebylo na co šetřit. Honza to rozbalil, jak mohl, a byl z toho bronz.

Evropa 2
Hozna s Tomášem Zimou
Hozna s Tomášem Zimou
Evropa 3
Honza s Jakubem Krejčím
Honza s Jakubem Krejčím
Evropa 4
Honza na trati
Honza na trati

Jak kluci reagovali na zisk bronzu? Podívejte se na video.

Foto: Alena Ceplová

Vodní sporty

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence