Jan Bárta je vicemistrem Evropy

ME U23 hlidky
Jan Bárta (vlevo) se svou hlídkou
Jan Bárta (vlevo) se svou hlídkou
V polském Krakově se od 1. do 4. října konalo mistrovství Evropy ve vodním slalomu v kategoriích U23 (do 23 let ) a junioři. Česká republika, jako slalomářská velmoc, tam vyslala početnou výpravu a mezi reprezentanty nechyběl Jan Bárta, odchovanec místního oddílu a třetí nelahozevský vyslanec (po Aničce Koblencové a Pavlu Šupolíkovi) na ME juniorů a U23.

Do úvodního dne závodu kajakářů, který byl zahájen v pátek, vstoupil Honza celkem úspěšně. Kvalifikačním sítem individuálního závodu prošel bez větších problémů a kvalifikoval se tak do nedělního semifinále.

czech team 2020 ME
Jan Bárta (vlevo dole) s celým českým týmem
Jan Bárta (vlevo dole) s celým českým týmem
Čekání na semifinále si Honza zkrátil týmovým závodem hlídek. Spolu s reprezentačními parťáky Alexandrem Maikranzem a Tomášem Zimou vybojovali stříbrnou medaili, když na vítězné Němce ztratili pouze dvě desetiny sekundy. Třetí skončili borci z Polska.

krakow kanal
V nedělním semifinálovém závodě skončil Honza na dvanáctém místě a i s jedním šťouchem, díky kterému se mu k výslednému času připsaly dvě trestné vteřiny, se kvalifikoval do finálového závodu (tam se kvalifikovalo 15 nejlepších ze semifinále).

Ve finále to Honza rozbalil hned od začátku, ale chyba na brance číslo 8, kterou si podjel a zároveň si na ní připsal dvouvteřinovou penalizaci, ho připravila o lepší výsledek. Celkově skončil Honza na hezkém desátém místě.

I díky Honzovu stříbru ze závodu hlídek patřila Česká republika k nejúspěšnějším týmům uplynulého mistrovství Evropy. Celkově juniorští závodníci a závodníci do 23 let posbírali tři zlaté, čtyři stříbrné a čtyi bronzové medaile.

Honzova finálová jízda

(start cca 42:12)

Foto: Český svaz kanoistiky na divokých vodách

Vodní sporty

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence