• Titulní stránka

Jak (ne)běhat Miřejovický půlmaraton

Seznam článků

Ale zpět k Miřejiovicům. Jak už jsem naznačil, ani motivace ve formě rytmicky se vrtící běžecké sukýnky nakonec nestačí, vedro na rozpálené silnici je silnější. Na 17. kilometru se mi Nina ztrácí na odbočce do hlavní brány veltruského parku a znovu ji spatřím až v cíli. Stejně jako několik dalších žen a mužů, kteří mě ještě stihnou v závěrečných čtyřech kilometrech předběhnout. Jejich pozadí už mě ale nezajímají. Mé myšlenky se teď koncentrují na jediné: důstojně dokončit závod.

20. kilometr

Na občerstvovačce u zámku už na chvíli přecházím do chůze, ten jonťák si prostě vypiju v klidu. Vteřiny naskakují, ale na vteřinách už teď fakt nesejde… Zahazuji kelímek… “To tady děláte teda pěknej bordel!” Udiveně se ohlížím za rozhořčenou babičkou s holí a raději opět vybíhám. Snad jí pořadatelé vysvětlí, že opravdu nenechají v parku válet stovky kelímků a houbiček…

Malé rozptýlení je rychle vystřídáno závěrečnou depkou. U hotelu Libuše za sebou slyším povědomý hlas… zcela klidný, naprosto neodpovídající tomu, že dotyčný má v nohách 19 kilometrů… “Udrž tohle tempo a 1:50 tam máš jako víno…” Dochází mi, kdo to je. Jako první na světě oběhl Island, má tři zápisy v České knize rekordů. Svými výkony dlouhodobě propaguje Sportovní klub vozíčkářů, k nimž ho pojí osobní příběh, dávné poranění páteře, po němž byl málem natrvalo upoután na invalidní vozík… Ultramaratonec René Kujan zde v Miřejovicích letos zastával úlohu vodiče na 1:50. Kdybych se ho držel od začátku, byl by to pro mě úplně jiný závod…

20. kilometr, jsme zpět na Miřejovickém mostě. Tady každoročně hlídkuju s foťákem a cvakám všechny běžce. Letos toto místo zaujal můj nejstarší syn. Křečovitý pokus o úsměv… Konečně vidím, jaké to je. Tady už opravdu není kde brát, ale přesto se spousta běžců dokáže hezky usmát. Ale jo, i já mám radost, že mi do cíle zbývá jen zhruba kilometr a půl.

Závěrečná parodie na sprint… z reproduktorů slyším své jméno, další z mnoha příjemných detailů ukazujících, že vše šlape jak na drátkách. Později zjišťuji, že stačilo dvacet vteřin a mohl jsem mít v kapse Půlčíka – speciální cenu, kterou získá běžec doběhnuvší přesně v polovině výsledkové listiny. Miřejovického půlčíka si letos odnesl Martin Lukeš.

Vyhlášení

Vyhlášení… putovní pohár z rukou legendárního Pavla Kantorka… tombola… vozíčkáři letos od běžců dostali přes 12 tisíc korun. Dalších pět tisíc získali v dražbě ručně vyráběného hrnečku a ještě další tisíce za ručně malovaná trička… Už nevím ani přesně kolik… jako správný mediální partner u sebe nemám ani tužku, abych si číselný údaj zapsal. Snad mi to Pepa Burian pro letošek odpustí.

pdf
Výsledková listina

Běžci z Nelahozevsi

kolacny20
Václav Koláčný (1:26:50)
Václav Koláčný (1:26:50)
simek20
Filip Šimek (1:41:48)
Filip Šimek (1:41:48)
mojzis20
Miloš Mojžiš (1:51:18)
Miloš Mojžiš (1:51:18)
svacha20
Martin Švácha (2:00:21)
Martin Švácha (2:00:21)

Foto: Matyáš Mojžiš

Běh, Miřejovické půlení

Komentáře   

0 #3 Miloš Mojžiš 2016-08-05 21:59
Vidíte, to jsem nějak přehlédl... Strana 2 opravena :-) Děkuji za upozornění.
Citovat
0 #2 Jiří Karas 2016-08-04 13:44
Dobrý den,

díky za krásný článek. Jen bych upozornil, že kategorie jsou MA (18-39), MB (40-49), MC (50+)
Proto prosím o opravu na straně 2. Ještě jednou děkuji, moc pěkně se to čte a vykompenzuje to tu probděnou noc před závodem:-)
Citovat
+2 #1 Filip 2016-08-03 10:28
ahoj Miloši,

taky jsem přepálil, nebylo natrénováno a se zdravotníma problémy. Ale hezký čas.

zatím
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.