Hřbitov rozkvete, časem se rozšíří

vizualizace
Vizualizace hřbitova podle Ivany Zachové, stav cca dva roky po výsadbě (léto)
Vizualizace hřbitova podle Ivany Zachové, stav cca dva roky po výsadbě (léto)
Ve druhé polovině května (po uzávěrce zpravodaje) má být nelahozeveský hřbitov osázen novými rostlinami na základě studie zahradní architektky Ivany Zachové z Nelahozevsi.

Plocha podél hlavního chodníku na hřbitově byla rozdělena do čtyř zón. V každé má být vysázen jeden druh rostlin. Jedná se o okrasnou převislou jabloň, mateřídoušku vejčitou, hortenzii stromečkovitou a mini růže.

Vysázené rostliny jsou náhradou za túje, které nechala obec loni pokácet, protože jejich kořenový systém poškozoval cestu a náhrobky. Nově navržené dřeviny mají kořenový systém malý.

Loni byla na hřbitově položena též nová cesta a byl opraven křížek a hlavní brána. V budoucnu chce obec rozšířit hřbitov směrem na sever, v současné době se připravuje změna územního plánu, která to má umožnit. Změna by měla platit do konce letošního roku.

Vlastníkem pozemku pod hřbitovem je Římskokatolická farnost Kralupy nad Vltavou. Obec s ní v současné době vyjednává o možnosti bezúplatného získání pozemku. Podle starosty Jakuba Bryndy jsou jednání na dobré cestě.

(sb)

Zpravodaj 2020/3, Hřbitov

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence