• Titulní stránka

Hořkosladká sezóna na PTZ: postup i sestup

DSCF7728 001
Fotbalový ročník 2014/2015 se v polovině června završil a funkcionáři na PTZ si po jeho skončení měli rozhodně o čem povídat. Klidnou sezónu totiž zažili snad jenom žáci. V ostatních kategoriích šlo Nelahozeveským buď o postup či sestup, případně o to, aby se jich k utkání vůbec sešel dostatečný počet. Dorost nakonec oslavil postup do I. A třídy, první mužstvo potkal sestup do III. třídy a rezervní tým dokonce nebude mít PTZ v příští sezóně v žádné soutěži.

Třetí třídu mladší generace na PTZ nikdy nezažily

V Praze Gustáv Husák slavnostně zahajoval provoz metra, v Číně odhalili terakotovou armádu, ve Spojených státech po aféře Watergate na svou funkci rezignoval prezident Nixon. Na hřišti PTZ se v té době hrála druhá nejnižší soutěž – III. třída. Psal se rok 1974. Od té doby se na Pétézetku chodilo vždycky alespoň na okresní přebor, ve dvanácti sezonách v 80. a 90. letech dokonce i na vyšší krajské soutěže. Po patnáctém místu z uplynulého ročníku to už v tom dalším platit nebude. Viktorie se po 17 letech strávených v okresním přeboru bude muset přesunout o patro níž.

DSCF7715
A-tým sestupuje z okresního přeboru do třetí třídy (ze zápasu s FK Kaučuk Kralupy)
A-tým sestupuje z okresního přeboru do třetí třídy (ze zápasu s FK Kaučuk Kralupy)
Pétézetce nevyšel už vstup do přeboru, kterého se premiérově účastnilo šestnáct mužstev namísto předešlých čtrnácti. Po úvodních třech kolech zůstala bez bodu s hrozivým skóre 3:18. První tříbodové výhry se nelahozeveský tým dočkal až v osmém kole, ve kterém doma porazil Hořín 5:3. Ve zbytku sezóny už ale Viktorie přidala jen sedm vítězství a celkem posbírala 28 bodů, což stačilo pouze na předposlední patnáctou příčku, která znamená pád o soutěž níž. K záchraně Nelahozeveským chyběly čtyři body. Do třetí třídy je doprovodí fotbalisté Chvatěrub.

A tým: konec trenéra, B tým: konec všeho

Neuspokojivé výsledky se nakonec staly impulsem pro změnu trenéra, i když sekretář klubu Jiří Rous jedním dechem dodává, že velký podíl viny nesou především samotní hráči. U prvního mužstva tedy po dvou letech končí Stanislav Dvořák, jméno jeho nástupce zatím známé není. Nový kouč bude mít za cíl sestavit mužstvo s lepší tréninkovou i zápasovou morálkou, které se popere o brzký návrat do okresního přeboru: „Budeme chtít hrát o přední příčky, abychom obnovili tradici a vrátili se do okresního přeboru,“ říká Jiří Rous.

Neúspěchem skončilo i působení rezervního týmu v nejnižší soutěži. Béčko ve IV. třídě nastřádalo rovněž osmadvacet bodů, což mu ve čtrnáctičlenné tabulce zajistilo deváté místo, ale mužstvo provázely problémy s docházkou k zápasům. „Celou jarní sezónu bylo B mužstvo doplňováno dorostenci a mnohdy to dopadlo tak, že až pět hráčů odehrálo jak zápas za A tým, tak následně za B tým,“ přibližuje situaci sekretář oddílu. „Proto jsme se rozhodli béčko úplně zrušit.“ Po 30 letech tak PTZ vyšle do boje jen jedno dospělé mužstvo.

Nejlepším týmem dorostenci

DSCN3923
Dorostenci postupují do I. A třídy.
Dorostenci postupují do I. A třídy.
Náplastí na problémy v dospělých kategoriích je počínání mládežnických mužstev. Dorostenci skončili v okresním přeboru druzí o tři body za Horními Beřkovicemi a vybojovali tak postup do I. A třídy. Žáci, kteří v posledních pěti letech dvakrát okresní přebor vyhráli (ročníkem 2012/2013 dokonce prošli bez ztráty jediného bodu), zakončili sezónu ve středu tabulky na sedmém místě s vyrovnanou bilancí deseti výher a deseti porážek. „Dokazuje to, že práce s mládeží funguje v našem oddílu dobře,“ říká Jiří Rous. Přehnané ambice ale na Pétézetce ani v souvislosti s postupem dorostu do vyšší soutěže nemají: „Tým střelecky táhli Jindra Pešta a Martin Horvát, kteří už v příští sezóně za dorost hrát nemohou. Do mužstva se bude muset zapracovat pět nových hráčů z žáků. Věříme ale, že si tým pod vedením Karla Fišera soutěž osvojí a nějaký bodík uhraje.“ Pro dorostence by mělo být účinkování v krajské soutěži především zdrojem zkušeností, které by později měli využít při přechodu do dospělého fotbalu. Právě na svých odchovancích by totiž Viktorie chtěla v budoucnu nejvíc stavět.

(vm)

Fotbal

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.