Hasiči

Hasiči se v neděli rozloučí s prázdninami

IMAG0616Stejně jako v loňském roce, i letos sbor dobrovolných hasičů pořádá pro děti i dospělé rozlučku s prázdninami. Uskuteční se tuto neděli, 9. září od 14 hodin před hasičárnou.

Nelahozeves hostila okresní soutěž mladých hasičů, Soptíci vyhráli v sýrování

DSCF4785Okresní soutěž pro mladé hasiče s názvem Floriánkovo uzlování letos hostili nelahozeveští hasiči. Do místního kulturního domu se v sobotu 11. února sjelo jednatřicet mladých hasičských týmů z blízkých i vzdálenějších obcí, aby s místními Soptíky změřily síly.

Máte doma kus hasičské historie?

historie-1Vážení spoluobčané,

rádi bychom vás touto cestou požádali o pomoc. Jelikož se snažíme dát dohromady historii hasičstva v naší obci, prosíme vás, pokud máte nějaké historické listiny, jakékoliv písemnosti nebo fotografie, o jejich zapůjčení.

I u dobrovolných hasičů musí v případě výjezdu koníčky a rodina stranou, říká nový velitel hasičské jednotky Jan Gregor

gregor2Obnovený sbor nelahozeveských hasičů si dosud většina lidí spojovala zejména s osobou Radka Modese jako starostou hasičského sboru. Nyní se však neméně důležitou figurou stává velitel “oživené” nelahozeveské hasičské jednotky. Po osmi letech, během nichž tuto funkci formálně zastával Stanislav Kuchta (57), došlo ke generační výměně: Na včerejší výroční schůzi jmenovala starostka Nelahozevsi Petra Urbanová novým velitelem Jana Gregora (32), profesionálního hasiče a nelahozeveského rodáka.

Výroční schůze hasičů: spousta chvály a plánů do budoucna

DSCF4341Hasičská zbrojnice v Nelahozevsi hostila v sobotu 21. ledna druhou výroční schůzi nelahozeveských hasičů. Na slavnostním shromáždění hasiči shrnuli svou dosavadní činnost, stanovili plány na následující rok a ocenili některé své členy i příznivce.

Hasiči, Radek Modes, Jan Gregor, Soptíci

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.