• Titulní stránka

Hasiči změří síly o zámecký pohár

1045106 602520786444921 1211989133 n
Požární útok nelahozeveských hasičů ve Velvarech v květnu 2013 | Foto: SDH Nelahozeves
Požární útok nelahozeveských hasičů ve Velvarech v květnu 2013 | Foto: SDH Nelahozeves
O první zářijové sobotě se do Nelahozevsi sjedou hasičské sbory z celého Mělnicka. Nelahozeveští hasiči totiž hostí jednu ze čtrnácti hasičských soutěží zařazených do poháru starosty Okresního sdružení hasičů Mělník. Závody s podtitulem “O zámecký pohár” proběhnou v sobotu 7. září od 9 hodin v lokalitě “Na Skále” vedle zámku. Jde o první podobnou akci v novodobé historii nelahozeveského hasičského sboru.

DSCF3753
Místní hasičský sbor se pyšní řadou úspěchů v soutěžních požárního sportu.
Místní hasičský sbor se pyšní řadou úspěchů v soutěžních požárního sportu.
Předmětem soutěže je standardní požární útok na nástřikové terče. Závodí se v mužské a ženské kategorii, v obou kategoriích samozřejmě nasadí své týmy i pořádající nelahozeveští hasiči. Vyhlášení výsledků by mělo proběhnout kolem 15. hodiny. V přestávce soutěže proběhne speciální doplňková soutěž s názvem Nelahozeveská jízda: tříčlenné družstvo “nasedne” do dřevěného auta, které ponese po závodní dráze a na konci se bude snažit pomocí ruční stříkačky srazit plechovky.

Nelahozeveští hasiči se soutěží požárního sportu zúčastňují pravidelně, jako hostitelé si však sehrají premiéru. Zatím mají za sebou “průpravu” ve formě úspěšné dětské soutěže Floriánkovo uzlování, která se v posledních dvou letech konala v místním kulturním domě.

Vedoucím soutěže je starosta hasičů Radek Modes, role hlavního rozhodčího připadla veliteli Janu Gregorovi.

pozvanka

(mm)

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.