Hasiči z chorvatského Bjelovaru na výroční schůzi SDH Nelahozeves

DSC 0972
Předseda bjelovarského sboru dobrovolných hasičů Marijan Šingerberger (uprostřed) mezi nelahozeveskými hasiči.
Předseda bjelovarského sboru dobrovolných hasičů Marijan Šingerberger (uprostřed) mezi nelahozeveskými hasiči.
Výroční valná hromada našich hasičů se konala v sobotu 17. ledna 2015 v areálu Marina Vltava. Letošní zajímavostí byla účast hasičů z chorvatského města Bjelovar.

Svou účastí poctil výroční schůzi i náměstek hejtmana Středočeského kraje pro školství, mládež a sport Milan Němec. Poděkoval hasičům za jejich práci a upozornil na možnosti získání dotací od kraje.

Celý program valné hromady byl poměrně dlouhý, nicméně zajímavý. Starosta SDH Radek Modes započal program svým proslovem o úspěšném minulém roce a plánech do budoucna. Zdůraznil práci mladých Soptíků, kteří si vedou velmi dobře na různých soutěžích, jsou šikovní a hasiči jsou na ně pyšní. Protože výroční schůzi navštívily delegace hasičů z Kralup nad Vltavou, Úžic, Veltrus, Velvar a dalších okolních obcí, byli jsme obeznámeni s tím, že není vůbec samozřejmostí mít ve sboru malé hasiče.

Také jsme se dozvěděli informace o hasičích z Bjelovaru. Město Bjelovar se nachází poblíž Záhřebu a má asi 30 tisíc obyvatel. Zajímavé je, že asi 15 % z nich je českého původu. Bjelovar má profesionální hasičský sbor a několik dobrovolných sborů. Navštívili nás hasiči ze sboru DVD Bjelovar v čele s jejich předsedou Marijanem Šingerbergerem. Mají 91 členů, z toho 13 žen. Výprava našich hasičů se chystá navštívit jejich valnou hromadu a pokračovat ve spolupráci.

DSC 1032
Hasičský ples je za dveřmi.
Hasičský ples je za dveřmi.
Důležitá ovšem není jen spolupráce mezi hasiči, ale i spolupráce hasičů s ostatními spolky. To potvrdila i účast předsedy sdružení myslivců Kralupy-Nelahozeves Zdeňka Schneidera na této valné hromadě. Jistě víte, že hasičský sbor a myslivci spolu každoročně pořádají úklid naší obce.

Členové zvolili vedení SDH. Starostou SDH zůstává Radek Modes a velitelem sboru je i nadále Jan Gregor. A ani v ostatních funkcích se nekonaly žádné změny. Jan Gregor ve svém proslovu upozornil, že mají pro členy JSDH již sedm kompletních výbav a do poloviny února bude vybaveno všech devět členů.

Naši hasiči poděkovali sponzorům a vyjádřili velké díky i vedení obce, která je podporuje. Za obec se valné hromady zúčastnil místostarosta Josef Kukla. Ostatní hasičské sbory, které se účastnily schůze, poděkovaly za pozvání a oznámily své akce, plesy a soutěže, které se budou konat.

A pak už byl prostor pro volnou zábavu. Podával se výborný guláš a obložené talíře, k tanci a poslechu zazpívala Míša Spurná a večer probíhal v přátelské atmosféře.

Hasiči, Soptíci

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence