Hasiči děkovali obci za renovaci Tatry

DSC 8263
Třicítka hasičů se po roce sešla na výroční valné hromadě. Hasiči kromě jiného opakovaným potleskem ocenili dobré vztahy se samosprávou obce, které děkovali zejména za loňskou rekonstrukci zásahového automobilu Tatra (více zde). Ta obec přišla na 2,2 milionu korun a díky ní má místní hasičský sbor k dispozici moderní a dobře vybavené zásahové vozidlo.

Starosta hasičského spolku Jan Hrdina ve svém projevu shrnul průběh loňského roku, zejména 110. výročí založení hasičstva v Nelahozevsi, které si hasiči připomněli loni v červnu (více zde). Současně pozval obyvatele obce na blížící se hasičský ples, který se bude konat v sobotu 15. února, a to v novodobé historii nelahozeveského hasičstva již podesáté. Kulaté výročí se pořadatelé chystají oslavit mimo jiné půlnočním překvapením.

Kromě plesu hasiči každoročně pořádají pálení čarodějnic, hasičskou mikulášskou či loučení s prázdninami. To se loni výjimečně neuskutečnilo, letos ale opět proběhne. Hasičský sbor též tradičně zajišťuje jedno stanoviště na trase Pohádkového lesa pořádaného na přelomu května a června TJ Dynamo Nelahozeves.

Přítomní členové potvrdili Jana Hrdinu ve funkci starosty sboru a Petra Richtrmoce jako náměstka starosty. Výbor spolku tvoří kromě nich Jan Gregor, Martin Kádner a nově též Stanislav Kuchta mladší.

Jan Gregor shrnul činnost jím vedené hasičské jednotky, která na rozdíl od spolkové organizace spadá přímo pod obec. V jednotce v současné době působí osm hasičů, kteří pracují na údržbě techniky a navštěvují potřebná školení. Na brigádách hasiči v minulém roce odpracovali více než 800 hodin. Členové jednotky budou mít nově možnost si díky činnosti v jednotce snížit daňový základ a obec jim nově začne platit i za účast na zásazích. Na ně dosud vyjížděli bez nároku na jakoukoliv odměnu. Jen v loňském roce bylo zásahů třináct, z toho tři požáry.

Slavnostní valné hromady se kromě třicítky hasičů zúčastnil též starosta obce Jakub Brynda, místostarosta Zdeněk Schneider a četní hosté ze spřátelených hasičských sborů Mělnicka.

Chyběl naopak člen zastupitelstva a bývalý starosta hasičů Radek Modes. Podle svých slov nedostal na akci pozvánku, což starosta Jan Hrdina odmítl s tím, že akce byla široce medializována a sám Radek Modes svou účast dokonce potvrdil na Facebooku.

Radek Modes patřil až do loňského roku mezi členy zásahové jednotky, loni mu ale starosta Jakub Brynda na návrh Jana Gregora členství ukončil, neboť se údajně dlouhodobě nezúčastňoval činnosti jednotky a propadla mu též potřebná školení. Kromě toho prý ani po půl roce nevrátil zapůjčené hasičské vybavení. To Radek Modes odmítl s tím, že veškerá jeho někdejší výstroj je uložena v hasičském domě. „Doma mám jen montérky,“ uzavřel někdejší starosta hasičů.

(mm)

Hasiči

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.