• Titulní stránka

Happening se vydařil i počtvrté

DSC 1428 MM
Druhá zářijová sobota, i když to zpočátku bylo značně nejisté, patřila v pořadí čtvrtému „Happeningu na starém mostě“. Přestože jasno bylo až měsíc před začátkem akce, na organizaci to podle mého názoru nijak nepodepsalo. Možná na mostě nevyrostlo tolik stánků jako loni, ale na druhou stranu na ně zbylo kvůli uzavřeným chodníkům méně místa. Počasí bylo opět jako na objednávku, možná i proto oblíbená akce přilákala několik stovek lidí.

Letošní novinkou bylo zapůjčené parkoviště v areálu bývalé PTZ, které využila řada lidí, takže silnice v Zagarolské ulici byla lépe průjezdná. Ve Veltrusích to bylo horší, jelikož se s happeningem časově protnula akce vodáků. Lidé mohli parkovat ve městě, případně na placeném (od letošního léta) parkovišti u kempu.

Během odpoledních hodin se to na mostě hemžilo mladými rodinami, večer převzali „žezlo“ hlavně teenageři a dospěláci. Na obou stranách mostu jste mohli zaplatit tradiční „mýtné“. Pokud jste přispěli více než 50 Kč, měli jste nárok na různobarevné placky s novým logem a nově jste si mohli pořídit také šedé happeningové tričko.

Letošní happening zažil i jedno své „poprvé“. Starostové v dobré náladě rozhodli o pořádání předem neohlášené akce, konkrétně šlo štafetový závod, při němž se nesl kýbl s veltruským koňským trusem, přičemž musel závodník před vyběhnutím vypít malé pivo. A dostat se z nelahozeveské na veltruskou stranu mostu. Což o to, nápad by to byl dobrý, kdyby byl avizován dopředu, lidé na mostě o tom však nevěděli, a tak u některých z nich došlo k nepochopení. Kralupský starosta a senátor Petr Holeček navíc v cílové rovince upadl, zranil se a z místa ho musela odvézt sanitka. Závodily celkem čtyři týmy (Veltrusy, Nelahozeves, Velvary a Kralupy). Nelahozeves vybíhala ve složení: Josef Kebrle (starosta), Miloš Mojžiš (autor komunitního webu Nela.cz), Tereza Popková (ochotnice a kronikářka) a Soňa Brunnerová (redaktorka a autorka článku).

Na mostě se opět předvedly místní kreativní dámy se svými výrobky – Klub ručních prací, Kateřina Rebeka (roz. Skalická) původem z Veltrus, miřejovické Studio 99 a PerníKáča z Velvar. Nechyběla ani řada stánků s pivem, burčákem a širokou nabídkou občerstvení.

Na dvou březích Vltavy jste mohli zhlédnout vystoupení řady umělců. Na nelahozeveské straně: skupinu Pískomil se vrací, kapelu Vida, bubeníky Drum circle, Michala Pavlíčka & Moniku Načevu, o jejichž vystoupení byl velký zájem, a ve 22 hodin program zakončila rocková kapela Amberlane.

Veltruská strana hostila Ondřeje Galušku & Playground English, kapelu Byl pes, divadlo Pohadlo s pohádkou pro děti, Norbiho Kovácse & Jaroslava (Olina) Nejezchlebu, divadelní hru Naseto?! v podání DS Scény Kralupy nad Vltavou. A jako poslední již tradičně celé setkání na mostě ukončila Original Vintage Orchestra Petra Kroutila.

Ivan Hlas nakonec nedorazil kvůli zdravotním problémům, které nastaly po plánované operaci hlasivek.

Hudební produkce neprobíhala jenom na březích, ale i přímo na mostě, kde hrála trojice buskerů (pouličních umělců), což bylo příjemné oživení.

Čtvrtý ročník happeningu se alespoň podle mě opět vydařil. Měl příjemnou sousedskou atmosféru. Teď už nezbývá, než se těšit na pátý ročník. Čekání si můžeme zkrátit řadou dalších zajímavých akcí, které se u nás i v okolí budou konat. A nebude jich málo, sledujte kulturní přehled.

Playground English & Ondřej Galuška

Pískomil se vrací

Byl pes

POCHODEM ŤAP! aneb Zvířecí pohádka o cestě domů

Vida

Drum Circle

Norbi Kovács & Jaroslav Olin Nejezchleba

Michal Pavlíček & Monika Načeva

Hrrrrozný horrrorrrr NASETO?!, DS Scéna Kralupy n. Vlt.

Amberlane

Original Vintage Orchestra Petra Kroutila

Všehochuť

Sestřih vystoupení

Foto a kamera: Miloš Mojžiš, Kateřina Kohoutová, Soňa Brunnerová

Happening na starém mostě

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence