• Titulní stránka

Happening na starém mostě 2018

Program

Ondřej Galuška & Playground English (Veltrusy, 14.10 h)

Ondřeje Galušku a Playground English si jistě pamatujete z loňského Happeningu. Skupina vznikla jako vedlejší produkt kralupské jazykovky. Začalo to několika převzatými písničkami vybrnkanými na klavír a teď už mají vydáno šest CD. Písničkář Ondřej Galuška, který vystoupí v rámci bloku i samostatně, je jinak známý především ze skupin The Odd Gifts a Eggnoise. Je mimo jiné autorem hudby k Hřebejkovu filmu Svatá čtveřice.

Pískomil se vrací (Nelahozeves, 15.00 h)

 Kapela Pískomil se vrací se věnuje moderní dětské tvorbě a tvoří mezigenerační zábavu, při které se baví nejen děti, ale i rodiče. Při jejich živelném koncertu si užijete vtipné a originální texty, našlápnuté písničky, barevné kostýmy a skvělou práci s dětským publikem. Tato velmi současná muzika prezentovaná ostřílenými a zkušenými hudebníky (dříve byli součástí projektu Kašpárek v rohlíku) si od roku 2012 získala řadu fanoušků. Jejich písničky hraje například Český rozhlas a klipy můžete vidět v České televizi.

Byl pes (Veltrusy, 16.00 h)

Osudy pražské folk punkové kapely Byl pes jsou pevně spjaty s životem psa Montyho. Kořeny hudebního tělesa v čele s charismatickým zpěvákem, kytaristou a autorem písní Tomášem Zikou sahají do roku 1996, kdy kapela začala vystupovat pod názvem Monty Pičusův létající pes. Současný název přijala poté, co se jejich věrný společník odebral do věčných psích lovišť. V jejich hudbě najdete prvky folk rocku, hospodského šramlu a world music.

Pochodem ŤAP! aneb Zvířecí pohádka o cestě domů (Veltrusy, 17.00 h)

V 17.00 hodin vás na veltruské louce čeká představení divadla Pohadlo s názvem Pochodem ťap! aneb Zvířecí pohádka o cestě domů.

Dozvíte se, co všechno se může stát, když se zvířátka ze ZOO rozhodnou, že se vrátí domů do Afriky. Překonají vše, co jim dlouhá cesta nachystá? Stanou se z nich opravdoví kamarádi? Budou si umět pomoci v nouzi? Najdou nakonec svůj vysněný domov? A co je to domov? Pojďme společně oživit harampádí z půdy a zažít dobrodružství!

Vida (Nelahozeves, 17.50 h)

Do vokální skupiny Vida přišla před dvěma lety každá z jejích osmi zpěvaček odjinud: jedna zpívala ve sboru nebo v jiné vokální skupině, další v rockové kapele, jiná v kostele u varhan. Každá je z jiného těsta a každá má ráda jinou muziku, takže jejich repertoár sestává jak z popových, tak z rockových hitů, tíhnou i k world music nebo irské hudbě. Především ale hledají zajímavé aranže a na jejich provedení pilně a s radostí pracují pro pobavení své i posluchačů.

V 17.50 hodin se i vy nechte na nelahozeveském břehu pohltit slavnými i méně známými melodiemi v nápaditých aranžích 'a cappella' v podání skupiny Vida, jejíž zpěvačky disponují nejen působivými hlasy, ale též půvabným zevnějškem.

Drum Circle (Nelahozeves, 18.45 h)

Skupinové bubnování má prvopočátky ve staré Mezopotámii, kde jednotlivé kmeny společně bubnovaly při nejdůležitějších oslavách a událostech. Takových, jako je náš Happening na starém mostě.

Rytmus má v sobě každý, jen má někdy problém ho sladit s rytmem ostatních :-) Skupinové bubnování na břehu Vltavy vám pomůže najít společnou řeč. Pojďte se spojit do jednoho kruhu bubnů - Drum Circle! Můžete si přinést svůj vlastní nástroj, nebo dostanete od nás: je libo malý či větší bubínek, zvonec nebo raději chřestítko?

Pod vedením zkušeného hudebníka, certifikovaného Drum Circle facilitátora Petra Šušora, na chvíli smažeme předěl mezi hledištěm a jevištěm. S vaším přispěním vznikne velký rytmický orchestr.

Pro všechny bez rozdílu věku a zkušenosti, v 18.45 hodin na loučce u mostu na nelahozeveském břehu.

Norbi Kovács & Jaroslav Olin Nejezchleba (Veltrusy, 19.30 h)

Fenomenální kytarista a zpěvák Norbi Kovács pocházející ze Slovenska již mnohokrát přesvědčil o svém talentu a virtuózní kytarové ekvilibristice, v jeho žilách totiž koluje maďarská krev a na jeho hudebním projevu i temperamentu je to znát. Ve své umělecké kariéře spolupracoval s řadou interpretů, zejména s písničkářkou Radůzou a Petrem Skoumalem. V současnosti je členem skupiny Ivan Hlas Trio.

Na Happening s ním dorazí neméně skvělý instrumentalista a zpěvák Jaroslav Olin Nejezchleba - cellista, baskytarista, příležitostný hráč na mandolu a další strunné nástroje, taktéž člen skupiny Ivan Hlas Trio. Současně je frontmanem obnovených Blues Session a občas hostuje s Etc... Vladimíra Mišíka.

Setkání se dvěma opravdovými hudebními profesionály, kteří jsou navíc vždycky dobře naloženi a rozdávají radost z muziky vrchovatou měrou, pro vás bude připraveno od 19.30 hodin na veltruském břehu.

Michal Pavlíček & Monika Načeva (Nelahozeves, 20.30 h)

Obdivovaný kytarový mág se spojil s jednou z nejslibnějších zpěvaček české a alternativní scény přelomu století.

Michal Pavlíček, neodmyslitelně spjatý zejména s legendárním Pražským výběrem, je považován za jednoho z našich nejlepších kytaristů. Zároveň je znám jako autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad.

Monika Načeva je jednou z nejvýznamnějších osobností naší alternativní hudební scény. Prošla několika proměnami od klasického rocku přes elektronickou taneční hudbu po experimenty mimo hranice stylů.

Dvojice se potkala při práci na debutovém albu Moniky Načevy v roce 1994. Dlouholetou spolupráci zúročili naposledy před dvěma lety společným albem Na svahu. Autorem většiny textů je spisovatel Jáchym Topol.

Akustický koncert v podání brilantní kytary Michala Pavlíčka společně s nezaměnitelným emocionálním výrazem Moniky Načevy začne na nelahozeveském břehu ve 20.30 hodin.

Hrrrrozný horrrorrrr NASETO?! DS Scéna Kralupy nad Vltavou (Veltrusy, 21.35 h)

Jen co slunce zapadne, čeká na vás syrově dřeňovitý exkurz až do útrob. Nebo také domorkujdoucí expresivně baladický náladotvorný výstup plný napětí. Toto vše slibuje němý horor Naseto?! v podání divadelního souboru Scéna Kralupy nad Vltavou.

Originální mozaiku skvělých hereckých výrazů, stínohry a působivé hudby nastudoval Radim Wolák a hra má za sebou již několik desítek úspěšných repríz. Mezi herci jistě najdete řadu známých tváří… tedy vlastně siluet.

Přijďte se pobát ve 21.35 hodin na zahradu na veltruském břehu, nevšední zážitek vás nemine!

Amberlane (Nelahozeves, 22.00 h)

Rocková kapela Amberlane byla založena v Kralupech nad Vltavou v roce 2016 zpěvačkou Míšou Spurnou a kytaristou Martinem Podskalským. Sestavu v současné době doplňuje ještě bubeník Jiří Bečvář a baskytarista Ladislav Tobiášek.

Amberlane svou hudební premiéru absolvoval v kralupské Ponorce loni v dubnu. Od té doby stihl odehrát už přes dvacet dalších koncertů.

Přijďte si i vy poslechnout dobře šlapající rock, který, jak jsme přesvědčeni, jednou dosáhne i na větší pódia než je to naše. Bezpochyby k tomu přispěje i Míšin sytý altový hlas s jemným vibrátem, které se vám zaryje pod kůži.

Original Vintage Orchestra Petra Kroutila (23.15 h)

Swingový big band s názvem Original Vintage Orchestra Petra Kroutila není třeba věrným fanouškům Happeningu představovat. Na letošním čtvrtém ročníku totiž bude vystupovat - počtvrté. Není to úplná náhoda; zakladatel a frontman orchestru Petr Kroutil totiž bydlí v nedaleké Zlosyni a ve Veltrusích má řadu přátel.

Original Vintage Orchestra patří mezi tuzemskou swingovou špičku. Hraje swing 20. a 30. let a zároveň přináší originální a energické úpravy slavných moderních písní v dobovém stylu. Petr Kroutil je jedním z nejvýraznějších jazzmanů u nás. Od 18 let hrál po boku Ondřeje Havelky, je držitelem řady českých i zahraničních hudebních ocenění.

Finálové vystoupení letošního Happeningu na starém mostě, které začne ve 23.15 hodin na veltruském břehu, bude jednou velkolepou hudební show nabitou skvělou swingovou hudbou se zajímavými a vtipnými aranžemi českých i zahraničních hitů - za všechny zmiňme například Xindla X, Tři sestry či Christinu Aguileru.

Hlavními sólisty bude jako tradičně originální dívčí vokální trio Hot Sisters, jakož i losangelský entertainer Chuck Wansley.

Happening na starém mostě

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence