• Titulní stránka

Dvořákova Nelahozeves trhala rekordy

DSCF0778
Kolik si myslíte, že se vejde posluchačů do vskutku malého sálu v Památníku Antonína Dvořáka v Nelahozevsi? Kdo odhaduje méně než sto, nemá pravdu. Na letošním ročníku Dvořákovy Nelahozevsi v neděli 8. září se potvrdilo, že pokud je chuť, tak památník pojme i 120 posluchačů.

Tento nebývalý zájem vzbudil koncert renomovaného Dvořákova tria, které bylo hostem 62. ročníku Dvořákovy Nelahozevsi. Odpolednímu koncertu předcházelo slavnostní kladení věnců u sochy Antonína Dvořáka za doprovodu komorního sboru z Ledčic. U pomníku promluvil slavný český dirigent, znalec Antonína Dvořáka a profesor Akademie múzických umění v Praze, Radomil Eliška. Výročí tímto dostálo své významnosti a doufejme, že povědomí o této události v příštích letech přesáhne hranice obce i kraje. Jsme rádi, že Nelahozeves takovýmito akcemi na sebe v tom nejlepším upozorňuje a dává najevo, že si svých tradic váží.

Poděkování patří všem, kteří se akce zúčastnili, ať už v roli posluchače nebo spoluorganizátora. Společně se na akci podílelo vedení Muzea Antonína Dvořáka a Společnosti Antonína Dvořáka, nemalým dílem přispěla kulturní komise obce Nelahozeves i management nelahozeveského zámku. V neposlední řadě patří díky paní Pokorné z Památníku A. Dvořáka, která se nezalekla množství návštěvníků a ochotně s náročnou přípravou pomohla.

Další ročník Dvořákovy Nelahozevsi se bude konat ve významném Roku české hudby 2014. Organizátoři se budou snažit v příštím roce nabídnout ještě o něco bohatší program s neméně slavnými účinkujícími. Proto si poznamenejte datum do svých kalendářů a nezapomeňte, že kapacita sálu Dvořákova rodného domu je přece jenom omezená!

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence