• Titulní stránka

Dva nelahozeveské fotbalové kluby se sloučí do jednoho

DSCF7630
Hřiště PTZ končí.
Hřiště PTZ končí.
Unikátní situace, kdy obec o necelých dvou tisících obyvatelích disponuje dvěma fotbalovými kluby, už nebude mít dlouhého trvání. Činovníci TJ Dynamo Nelahozeves a TJ PTZ Viktorie Nelahozeves totiž po sérii jednání dospěli k nevídané dohodě: Oba kluby se spojí dohromady.

Téma možného sloučení obou fotbalových klubů se v naší obci probíralo již mnohokrát. Někteří občané poukazují na to, že vydržovat si dva fotbalové oddíly a zejména dvě fotbalová hřiště je na tak malou obec příliš velký luxus. Představitelé obou klubů ale dosud jakékoliv diskuse na toto téma striktně odmítali. Tak by tomu bylo zřejmě i nadále, do věci se ale vložilo vedení obce.

Ukázalo se totiž, že v připravovaném novém územním plánu je celé hřiště Viktorie obarveno jako území určené pro výstavbu rodinných domů. Jak se to mohlo stát, není nikdo z aktérů ochoten vysvětlit. Starosta Josef Kebrle zpočátku tvrdil, že písmeno “R” na ploše hřiště znamená “rekreace” (viz obrázek), portál Nela.cz ale později odhalil, že to znamená “rodinné domy”. Starosta pak už pouze krčil rameny s tím, že toto rozhodnutí zdědil po své předchůdkyni Petře Urbanové.

Ta ale s portálem Nela.cz nekomunikuje. Na dotaz, zda skutečně chtěla hřiště Pétézetky zastavět rodinnými domy, reagoval pouze její manžel. “Moje žena není povinná se vám z čehokoliv zpovídat. Důrazně vás žádám, abyste si vymazal kontakt na moji ženu ze svého adresáře a víckrát ji neobtěžoval,” napsal Pavel Urban v SMS zprávě redaktorovi portálu Nela.cz.

up
Hřiště PTZ v novém územním plánu je určeno pro výstavbu rodinných domů (zkratka "R").
Hřiště PTZ v novém územním plánu je určeno pro výstavbu rodinných domů (zkratka "R").
Nápad Petry Urbanové má ale svoji logiku. Prodej fotbalového hřiště rozkouskovaného na stavební parcely by totiž vynesl zajímavé peníze, které by se mohly investovat zpět do sportu. O nákup hřiště už projevila vážný zájem firma Anglický Resort. “Začali jsme připravovat Resort III.,” potvrdil portálu Nela.cz jednatel developerské firmy Libor Škoda. Ten zároveň tvrdí, že písmeno R v územním plánu znamená prostě “Resort”. Na ploše hřiště by mělo vyrůst 64 bytových domů v anglickém stylu. Kolik je developer ochoten za pozemky nabídnout, nechtěl Škoda sdělit. Podle sekretáře fotbalového klubu Jiřího Rouse jde ale o částku zhruba deset milionů korun.

Když portál Nela.cz zjišťoval, proč se má prodat zrovna hřiště PTZ a ne Dynama, ukázalo se, že se uvažovalo o obou variantách. Každé hřiště má totiž svá pro i proti. Dynamo je na úplném kraji obce a navíc je z kopce. Nakonec ale rozhodlo, že hřiště PTZ se muselo po prohraném soudním sporu s manželi Dandovými o několik metrů zkrátit a nyní již nesplňuje normy pro vyšší soutěže. A ty by společný klub chtěl hrát – prezident Dynama Jiří Kratochvíl aktuálně pomýšlí na divizi a do dvou let by rád sjednocený fotbalový klub dotáhl do ČFL.

Další problém vyvstal, když se činovníci měli dohodnout na společném novém názvu. Že nové jméno vznikne spojením dvou původních, bylo jasné od začátku. Spor se ale zatím vede o to, zda se nový klub bude jmenovat Dynamo Viktorie Nelahozeves nebo Viktorie Dynamo Nelahozeves. Že tato důležitá otázka zatím není rozhodnuta, potvrdil předseda Dynama Zdeněk Žambůrek. “Náš klub je o rok starší, tak by jeho název měl logicky být první v pořadí. A hrajeme taky vyšší soutěž.” Jenže předseda Viktorie Jaroslav Rubišar upozorňuje, že dynamácký Sokol sice vznikl v roce 1920 (letos se slavilo 95. výročí), ale fotbalový oddíl až o deset let později, kdy už Viktorie devět let existovala.

Tento spor bude mít zřejmě velmi zajímavé rozuzlení. O názvu budoucího společného klubu totiž rozhodne vzájemný fotbalový zápas. A ne ledajaký.

Prezentace1
Na plochu fotbalového hřiště se developerovi podařilo vměstnat 64 řadových rodinných domů v anglickém stylu. (Vizualizace projektové dokumentace k územnímu řízení)
Na plochu fotbalového hřiště se developerovi podařilo vměstnat 64 řadových rodinných domů v anglickém stylu. (Vizualizace projektové dokumentace k územnímu řízení)
Hrajícím kapitánem týmu Dynama bude přímo prezident oddílu Jiří Kratochvíl. V manšaftu si pak zahraje trenér Dan Kaplan, ale i trenéři děti Michal Žambůrek či Milan Cihelka, stejně jako jejich předchůdce Zdeněk Miler. Chybět nebude ani Josef Koubek, Antonín Šimek či Zbyněk Špaček. Za Dynamo nastoupí také Jaroslav Vrábel s Michalem Pekárkem, dvě výrazné osoby z nejúspěšnějších dynamáckých sezón. Mužskou hegemonii naruší Zdena Králová a Olga Riegertová.

Tým PTZ bude čistě mužský. Povede jej trenér Václav Michovský a v sestavě se objeví i staří harcovnici Jiří Rous a Jaroslav Fridrich. Důležitou posilou mužstva PTZ bude Zdeněk Přinosil – někdejší dlouholetá opora zadních řad a nejlepší hlavičkář okresního přeboru. Svou úlohu jistě sehraje i bek a dlouholetý hráč Tomáš Pokorný, stejně jako někdejší hráč s vynikající kopací technikou Ivo Mentlík. Chybět pochopitelně nemůže dlouholetý trenér Jaroslav Král, který ještě loni ve svém věku odehrál několik zápasů za B tým. Tým doplní dlouholetý správce hřiště Václav Nohejl a samozřejmě i nejslavnější odchovanec František Šimek.

Pro diváky se tak chystá velmi atraktivní podívaná. Poslední vzájemný zápas oba kluby odehrály před třemi lety v rámci okresního přeboru. Tehdy vyhrálo Dynamo nad Pétézetkou 4:2. Naše obec však ve své novodobé historii zatím nezažila utkání, v němž by se proti sobě postavily týmy složené z činovníků a bývalých hráčů.

DSCF1707
Hřiště Dynama je trochu z kopce, ale za peníze utržené z prodeje hřiště PTZ by se dalo vyrovnat.
Hřiště Dynama je trochu z kopce, ale za peníze utržené z prodeje hřiště PTZ by se dalo vyrovnat.
Zápas měl původně pískat starosta Josef Kebrle, nakonec jej ale překvapivě oba týmy vetovaly - a oba pro podjatost. Pétézetka proto, že je řadovým členem Dynama, byť “jen” oddílu stolního tenisu, a Dynamo zase proto, že jeho synové hrají v PTZ za žáky.

Místostarosta Josef Kukla funkci rozhodčího odmítl poté, co zástupci klubů nechtěli přistoupit na jeho požadavek, aby se uprostřed každé poloviny zápasu udělala desetiminutová kuřácká přestávka. Další kandidát na hlavního rozhodčího Radek Modes také neuspěl. “Kromě toho, že by to neuběhal, požadoval ještě oranžový úbor rozhodčího, což odmítám,” nechal se slyšet prezident Dynama Jiří Kratochvíl.

Ze složitých jednání nakonec vypadlo překvapivé jméno – zápas má soudcovat vedoucí ochotnického spolku Kateřina Vondráčková. Ani to ale nemusí být ještě definitivní. Neznámý vtipálek jí totiž před několika dny na vrata nastříkal nápis "To je naše Káťa, růže mezi trny". To šéfku ochotníků popudilo a v současné době tak zvažuje, že místo přípravy na soudcování důležitého zápasu napíše peprný scénář o temném pozadí nelahozeveského fotbalu.

Neopakovatelné utkání se uskuteční v sobotu 4. dubna od 15 hodin na hřišti PTZ, které tak tento den zažije svou derniéru. Je ovšem otázkou, zda se podaří termín dodržet. Meteorologové totiž na tento jarní den předpovídají husté sněžení míchané s kroupami a se silným větrem.

Fotbal

Komentáře   

+1 #6 carlos 2015-04-11 22:32
stejná ptákovina jako mýto v kralupech
Citovat
+3 #5 Pepa 2015-04-02 08:14
Lepší segra v bordelu než brácha na Dynamu!!
PTZ Forever ;)
Citovat
-2 #4 Modes Radek 2015-04-01 16:38
No super, v oranžovém bych tam neběhal a asi bych to ještě uběhl :-))))
Citovat
0 #3 Hela 2015-04-01 16:06
Tak jsem skoro naletěla, ale toto by se v naší obci v životě nemohlo stát, takže krásný apríl.
Citovat
+1 #2 Lenka 2015-04-01 12:20
Povedený apríl, pobavilo! :lol:
Citovat
+2 #1 Robko Farkáš 2015-04-01 09:08
díky za krásnýho apríla, skoro jsem se chytil :lol:
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.