Doprava -

U nové školky už je třicítka, řidiči na ni kašlou

DSCF5376

Nové dopravní značky u školky v Zagarolské zatím řidiči příliš nerespektují.
Předminulý týden se v krátkém úseku podél nové budovy mateřské školy v Zagarolské ulici objevilo omezení rychlosti na 30 km/h. Cílem opatření je zklidnění provozu v daném místě, protože řidiči zde často nedodržovali ani dosavadní padesátku.

Podhořanská silnice: pětadvacet let marnosti

P1020240

Typický obrázek Velvarské ulice. | foto: David Macháček
“Pokud se věc v dohledné době nevyřeší, budeme požadovat zastavení dopravy štěrkopísku obcí. Lidé tam žijí jako dobytek a ne jako na konci dvacátého století.” Tato slova pronesl tehdejší starosta Nelahozevsi Jaroslav Otásek 12. srpna 1993 v rozhovoru pro týdeník Mělnicko, který se ve svém článku zabýval problematickou dopravní situací v Podhořanech a Hleďsebi. “Dohledná doba” se protáhla na 20 let, aniž by se situace jakkoliv změnila. Naopak, k těžbě písku přibyla ještě skládka.

Nadjezd v Nelahozevsi je v kritickém stavu, zní z krajského úřadu

DSCF5070

Dopravní značky dávají najevo, že půl roku starý most není v dobré kondici.
V říjnu loňského roku odvysílala kralupská televize reportáž ze slavnostního otevření železničního nadjezdu v Nelahozevsi. Redaktorka nám v ní mimo jiné sdělovala, že původní most se “opravdu nacházel ve velmi špatném technickém stavu”. Nebyla to pravda, starý most z roku 1928 byl stále v uspokojivém stavu, jak jsme podrobně informovali loni v únoru, takže jeho zbourání (eufemisticky označované jako “rekonstrukce”) nebylo objektivně nutné. Každopádně nový most, použijeme-li další slova redaktorky TV Kralupy, opravdu “stojí za to”. Půl roku od kolaudace je v havarijním stavu a vyžaduje okamžitou opravu.

Déjà vu: Nadjezd se ve čtvrtek znovu otevřel

DSCF1968

Slavnostní přestřihávání pásky na novém nadjezdu v Nelahozevsi (20. září 2012)
Ačkoliv železniční nadjezd v Nelahozevsi je již v provozu téměř měsíc, představitelé kraje si tři týdny před krajskými volbami nenechali ujít příležitost jej otevřít ještě jednou – tentokrát se vší slávou.

Aktualizováno 2. října 2012 (doplněna reportáž TV Kralupy)

Jízdní řád autobusu se vrací do starých kolejí

zastavka Dnes na svých stránkách informoval Městský úřad Kralupy, že díky otevření nadjezdu se od 1. 9. 2012 vrací autobusová linka 257102 na původní trasu a k původnímu jízdnímu řádu.

Kdo si počká, ten se dočká. Most se zatím otevírat nebude

DSCF8584

Železniční nadjezd v Nelahozevsi (30. července 2012)
Ačkoliv dle dostupných informací ze závěru minulého týdne měl být železniční nadjezd v Nelahozevsi otevřen již počátkem tohoto týdne, situace se změnila. Most se zatím otevírat nebude a termín jeho otevření není znám.

Most je hotov, otevře se možná už v pondělí

DSCF8349

Nový železniční nadjezd v Nelahozevsi už brzy přivítá první řidiče.
Železniční nadjezd uprostřed obce je hotov. Dnes proběhla jedna ze závěrečných kontrolních prohlídek a most by mohl být otevřen možná už v pondělí. Stavební firma nyní kromě posledních dokončovacích prací intenzivně shání všechna potřebná povolení.

Oznámení o opravě komunikace III/24021

DSCF7766

Vyznačení opravovaných ploch. Z oranžových nákresů vyplývá, že lešanská silnice se bude opravovat téměř celá. Kralupská se bude pouze záplatovat | foto (mm)
Vážení občané,

předběžně vás informuji o záměru Krajské správy údržby silnic Středočeského kraje opravit vybrané úseky silnice III/24021 procházející naší obcí.

Autobus vynechal zastávku, děti šlapaly pěšky

DSCF7581

Linkový autobus ČSAD Střední Čechy projíždí ulicí V Úvoze.
Zvýšenému bezpečnostnímu riziku vystavil lešanské děti řidič ČSAD Střední Čechy, když na odpolední lince z Nelahozevsi do Kralup v pondělí 4. června vynechal na své pravidelné trase zastávku Lešany. Děti jedoucí ze školy vysadil na rozcestí nad výjezdem z Nelahozevsi a rovnou pokračoval směrem do Kralup.

Google se projel po Nelahozevsi. Nafotil domy i rozestavěný most

google1

Zagarolská ulice na službě Google Street View.
Služba Street View, která umožňuje zobrazovat na mapách Google panoramatické pohledy pořízené z ulice, dorazila pět let po svém vzniku i do Nelahozevsi. Od tohoto úterka si tedy můžete na mapách Google udělat virtuální prohlídku větší části obce.

Stavaři položili mostní nosníky nad tratí

most20

Jeden z nových prefabrikovaných nosníků právě dosedá na své místo | foto: Josef Kukla
Výstavba nového železničního nadjezdu v Nelahozevsi má za sebou další důležitou fázi. 7. června položila stavební firma hlavní mostní konstrukci přes železniční trať. Přemostění se skládá ze čtyř nosníků, které nad trať postupně přenesl jeřáb. Jak ukazují pořízené obrazové záznamy, pokládka nosníků probíhala bez výluky provozu na trati pod mostem.

Uvnitř video a fotogalerie

Pod Strání a v části Zagarolské bude třicítka, obyvatelé žádají víc

DSCF7337

Vjezd do ulice Pod Strání od nadjezdu. Stařičká značka bude vyměněna a přibude k ní třicítka.
Vedení obce se rozhodlo zklidnit dopravu v několika částech obce. V průběhu léta by měl být v celé ulici Pod Strání a v její odbočce U Žlábku zavedeno rychlostní omezení na 30 km/h. Obec by zároveň ráda totéž opatření zavedla i v části Zagarolské ulice v blízkosti nové budovy mateřské školy. Úseků, které by si zasloužily úpravu dopravního provozu, je však v obci celá řada.

Kraj prověří zakázku na most v Nelahozevsi, o vítězi rozhodlo 200 tisíc

DSCF6225

Rozestavěný most v Nelahozevsi (12. května 2012)
Veřejná zakázka na rekonstrukční práce na železniční nadjezd v Nelahozevsi se stane předmětem zpětného prověřování. Kraj se totiž po korupční aféře v souvislosti s veřejnou zakázkou na rekonstrukci buštěhradského zámku rozhodl prověřit všechny podezřelé zakázky z Rathovy éry.

Most se bourat nemusel, dal se opravit

prazdno

Jak slíbili, tak splnili. V noci ze 6. na 7. února starý most zmizel.
Starý železniční nadjezd v Nelahozevsi byl minulý týden zbourán a stavebníci již začali s přípravami na výstavbu jeho nástupce. Dostupná dokumentace však ukazuje, že most se bourat vůbec nemusel – dal se totiž opravit, a to za zlomek ceny, na kterou přijde výstavba nového mostu.

Je mu 83 let. Dnes v noci přijde konec

IMG 8222

Jedna z posledních fotografií starého mostu. Zítra už na tomto místě nebude nic. (6. 2. 2012)
Železničnímu nadjezdu v Nelahozevsi, který obci slouží od roku 1928, již odtikávají poslední hodiny. Dnes v noci bude totiž zbourán. Potvrdil to stavbyvedoucí Miloslav Váňa ze stavební firmy SMP CZ.

Most se uzavřel, obec omylem uzavřela i ulici Pod Strání

IMG 8175

O uzavírce mostu jsou informováni řidiči na mnoha místech v okolí Nelahozevsi. Objízdná trasa vede přes Kralupy nad Vltavou a Veltrusy.
Železniční nadjezd v Nelahozevsi se v pondělí v dopoledních hodinách uzavřel. Stavebníci od rána v blízkém i vzdálenějším okolí stavby otáčeli dopravní značky, které upozorňují na uzavírku a které byly na příslušných místech připraveny již dopředu.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.