Doprava -

Kdo si počká, ten se dočká. Most se zatím otevírat nebude

DSCF8584

Železniční nadjezd v Nelahozevsi (30. července 2012)
Ačkoliv dle dostupných informací ze závěru minulého týdne měl být železniční nadjezd v Nelahozevsi otevřen již počátkem tohoto týdne, situace se změnila. Most se zatím otevírat nebude a termín jeho otevření není znám.

Most je hotov, otevře se možná už v pondělí

DSCF8349

Nový železniční nadjezd v Nelahozevsi už brzy přivítá první řidiče.
Železniční nadjezd uprostřed obce je hotov. Dnes proběhla jedna ze závěrečných kontrolních prohlídek a most by mohl být otevřen možná už v pondělí. Stavební firma nyní kromě posledních dokončovacích prací intenzivně shání všechna potřebná povolení.

Oznámení o opravě komunikace III/24021

DSCF7766

Vyznačení opravovaných ploch. Z oranžových nákresů vyplývá, že lešanská silnice se bude opravovat téměř celá. Kralupská se bude pouze záplatovat | foto (mm)
Vážení občané,

předběžně vás informuji o záměru Krajské správy údržby silnic Středočeského kraje opravit vybrané úseky silnice III/24021 procházející naší obcí.

Autobus vynechal zastávku, děti šlapaly pěšky

DSCF7581

Linkový autobus ČSAD Střední Čechy projíždí ulicí V Úvoze.
Zvýšenému bezpečnostnímu riziku vystavil lešanské děti řidič ČSAD Střední Čechy, když na odpolední lince z Nelahozevsi do Kralup v pondělí 4. června vynechal na své pravidelné trase zastávku Lešany. Děti jedoucí ze školy vysadil na rozcestí nad výjezdem z Nelahozevsi a rovnou pokračoval směrem do Kralup.

Google se projel po Nelahozevsi. Nafotil domy i rozestavěný most

google1

Zagarolská ulice na službě Google Street View.
Služba Street View, která umožňuje zobrazovat na mapách Google panoramatické pohledy pořízené z ulice, dorazila pět let po svém vzniku i do Nelahozevsi. Od tohoto úterka si tedy můžete na mapách Google udělat virtuální prohlídku větší části obce.

Stavaři položili mostní nosníky nad tratí

most20

Jeden z nových prefabrikovaných nosníků právě dosedá na své místo | foto: Josef Kukla
Výstavba nového železničního nadjezdu v Nelahozevsi má za sebou další důležitou fázi. 7. června položila stavební firma hlavní mostní konstrukci přes železniční trať. Přemostění se skládá ze čtyř nosníků, které nad trať postupně přenesl jeřáb. Jak ukazují pořízené obrazové záznamy, pokládka nosníků probíhala bez výluky provozu na trati pod mostem.

Uvnitř video a fotogalerie

Pod Strání a v části Zagarolské bude třicítka, obyvatelé žádají víc

DSCF7337

Vjezd do ulice Pod Strání od nadjezdu. Stařičká značka bude vyměněna a přibude k ní třicítka.
Vedení obce se rozhodlo zklidnit dopravu v několika částech obce. V průběhu léta by měl být v celé ulici Pod Strání a v její odbočce U Žlábku zavedeno rychlostní omezení na 30 km/h. Obec by zároveň ráda totéž opatření zavedla i v části Zagarolské ulice v blízkosti nové budovy mateřské školy. Úseků, které by si zasloužily úpravu dopravního provozu, je však v obci celá řada.

Kraj prověří zakázku na most v Nelahozevsi, o vítězi rozhodlo 200 tisíc

DSCF6225

Rozestavěný most v Nelahozevsi (12. května 2012)
Veřejná zakázka na rekonstrukční práce na železniční nadjezd v Nelahozevsi se stane předmětem zpětného prověřování. Kraj se totiž po korupční aféře v souvislosti s veřejnou zakázkou na rekonstrukci buštěhradského zámku rozhodl prověřit všechny podezřelé zakázky z Rathovy éry.

Most se bourat nemusel, dal se opravit

prazdno

Jak slíbili, tak splnili. V noci ze 6. na 7. února starý most zmizel.
Starý železniční nadjezd v Nelahozevsi byl minulý týden zbourán a stavebníci již začali s přípravami na výstavbu jeho nástupce. Dostupná dokumentace však ukazuje, že most se bourat vůbec nemusel – dal se totiž opravit, a to za zlomek ceny, na kterou přijde výstavba nového mostu.

Je mu 83 let. Dnes v noci přijde konec

IMG 8222

Jedna z posledních fotografií starého mostu. Zítra už na tomto místě nebude nic. (6. 2. 2012)
Železničnímu nadjezdu v Nelahozevsi, který obci slouží od roku 1928, již odtikávají poslední hodiny. Dnes v noci bude totiž zbourán. Potvrdil to stavbyvedoucí Miloslav Váňa ze stavební firmy SMP CZ.

Most se uzavřel, obec omylem uzavřela i ulici Pod Strání

IMG 8175

O uzavírce mostu jsou informováni řidiči na mnoha místech v okolí Nelahozevsi. Objízdná trasa vede přes Kralupy nad Vltavou a Veltrusy.
Železniční nadjezd v Nelahozevsi se v pondělí v dopoledních hodinách uzavřel. Stavebníci od rána v blízkém i vzdálenějším okolí stavby otáčeli dopravní značky, které upozorňují na uzavírku a které byly na příslušných místech připraveny již dopředu.

Autobus se otočil, most se zavře v pondělí brzy ráno

IMAG0128

Nově vybudovaná otoč pro linkové autobusy.
Druhý pokus o otočení autobusu u železničního nadjezdu v Nelahozevsi byl úspěšný. Stavební firma v uplynulých dnech u nadjezdu vybudovala betonovou otoč, na které se autobus při včerejší zkoušce bez problémů otočil. Informaci potvrdil odbor dopravy Městského úřadu Kralupy nad Vltavou.

Společně s mostem se uzavře i vjezd do ulice Pod Strání

viadukt-1

Most přes železniční trať v Nelahozevsi
Dopravní opatření, která se připravují v souvislosti s blížící se rekonstrukcí mostu v Nelahozevsi, budou nakonec o něco tvrdší, než se původně očekávalo. Kromě hlavní silnice bude od pondělka 23. ledna uzavřen i vjezd do ulice Pod Strání z jižní strany, od fotbalového hřiště Viktorie.

Vyšel objížďkový jízdní řád autobusů

zastavka V souvislosti s blížící se rekonstrukcí nelahozeveského mostu vyšly nové jízdní řády, které budou platit od 23. ledna až do ukončení rekonstrukce v létě letošního roku.

Most se uzavře 23. ledna, dopravní opatření jsou stále nejasná

IMG 8004

Most v Nelahozevsi
Ačkoliv Krajská správa a údržba silnic ještě před dvěma měsíci tvrdila, že demolice mostu přes železniční trať v Nelahozevsi začne až v březnu 2012, poslední zprávy hovoří opět o lednu. Podle sdělení starostky Nelahozevsi Petry Urbanové se má most uzavřít v pondělí 23. ledna.

Výstavba tří kruhových objezdů zkomplikuje dopravu v centru Kralup

V příštím roce by měla být zahájena výstavba tří kruhových objezdů na třech klíčových kralupských křižovatkách. Stavební práce zkomplikují už tak dost složitou dopravní situaci v Kralupech a dotknou se i okolních obcí včetně Nelahozevsi.

Rekonstrukce mostu se opět posouvá. Problémů a otázek přibývá

Rekonstrukce mostu přes železniční trať v Nelahozevsi, která měla podle původních plánů v tuto dobu již probíhat, se opět posouvá. Posunutý lednový termín už kvůli různým komplikacím padl, aktuálně se předpokládá zahájení prací po skončení zimního období.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.