Doprava -

MŽP zrušilo souhlas vodochodskému letišti. Hlavním hrdinou je Martin Jakoubek

original

Vizualizace terminálu Letiště Vodochody
Ministerstvo životního prostředí v pátek vyhovělo stížnosti několika obcí a zrušilo své vlastní loňské souhlasné stanovisko s výstavbou mezinárodního veřejného letiště ve Vodochodech. Ministerstvo v rozhodnutí přiznalo, že se při vyhodnocování dopadu letiště na životní prostředí (tzv. EIA) nevypořádalo se zásadními námitkami vodohospodáře Martina Jakoubka.

Dočkáme se někdy? Oprava nadjezdu se zase posunula

DSCF5878-001

Vozovka a další vrstvy se odstraní až do hloubky tří metrů.
V červnu měla začít dlouho očekávaná oprava předmostí železničního nadjezdu v Nelahozevsi. Ani tento několikrát posunovaný termín už dnes ale neplatí. Důvod? V soutěži na dodavatele opravy splnil kritéria jediný uchazeč, a zakázka se tedy musí vypsat znovu. Středočeský kraj jako vlastník mostu přitom žádnou soutěž vypisovat nemusel, opravu mohl provést původní dodavatel.

Oprava nadjezdu začne až v červnu, otevření vychází na srpen

DSCF3804

Nadjezd v Nelahozevsi už je v součtu uzavřen bezmála rok.
Jaro je tady, ale železniční nadjezd v Nelahozevsi, od listopadu opět uzavřený, se zatím opravovat nebude. Středočeský kraj jako vlastník mostu totiž nemá stále k dispozici stavební povolení a navíc teprve tento týden začal hledat dodavatele stavby. Na zahájení opravy tak bude naše obec čekat ještě nejméně dva měsíce. “Předpokládáme zahájení stavebních prací v polovině měsíce června 2014,” uvedla ve svém čtvrtečním vyjádření mluvčí Středočeského kraje Nicole Mertinová.

Nadjezd bude zavřený až do května, s opravou se čeká na jaro

DSCF2205

Oprava nadjezdu začne až v březnu.
Uzavírka železničního nadjezdu v Nelahozevsi se značně protáhne. Středočeský kraj, který je vlastníkem mostu, totiž vyčkává na příznivější klimatické podmínky, aby mohl zahájit nutné opravy havarijního stavu. Samotná oprava by se měla vejít do dvou měsíců, znovuotevření nadjezdu se očekává v květnu.

Velvarská ulice je nebezpečná pro pěší, varuje studie

doprava

Vysoká dopravní zátěž trápí obyvatele Podhořan již více než dvacet let. | Foto: Josef Kukla
Obec po půl roce dostala do rukou komplexní návrh zklidnění dopravy ve Velvarské ulici v Podhořanech. Podle autorů studie Pavla a Martina Vychodilových ohrožuje současná podoba komunikace bezpečnost a plynulost silničního provozu a pěších. Dopravní specialisté navrhují celou řadu úprav, které by měly provoz ve Velvarské zklidnit a celkově zvýšit bezpečnost provozu na této morálně zastaralé komunikaci.

Zastávka U Nadjezdu je ode dneška opět v provozu

DSCF2088

O uplynulém víkendu se narychlo obnovovala zasypaná otoč autobusu.
Pouhé čtyři dny od vydání objížďkového jízdního řádu autobusů dochází k další změně – tentokrát jde ale o změnu k lepšímu. Byl totiž obnoven provoz zastávky U Nadjezdu, kterou využívají obyvatelé části ulice Pod Strání.

Aktualizováno

Nadjezd v Nelahozevsi se opět zavírá

DSCF1861

Důvěrně známé značky se po patnácti měsících vrátily na své původní místo.
Železniční nadjezd v Nelahozevsi bude dnes (pátek 22. listopadu) z bezpečnostních důvodů uzavřen. Potvrdila to referentka kralupského odboru dopravy Martina Pekárková. Uzavírka se očekává kolem 20. hodiny.

Aktualizace 21.30 hodin: Most je již uzavřen, uvnitř článku informace o objížďkovém jízdním řádu a zrušení zastávky U nadjezdu.

Co když spadne letadlo na ropný zásobník?

540 800

Požár ropné rafinérie v polských Czechowicích v roce 1971 připravil o život 36 lidí. Může se to stát i u nás? | Foto: Požáry.cz
V úterý Ministerstvo životního prostředí posvětilo vybudování nového veřejného mezinárodního letiště ve Vodochodech. Vraťme se v této souvislosti k článku v posledním čísle Nelahozeveského zpravodaje, kde jsme měli možnost se dočíst o možných hrozivých následcích letecké havárie v souvislosti s ropnými zásobníky v Nelahozevsi. Než si ale začneme představovat Boeing 737 z Vodochod řítící se volným pádem na ropnou nádrž, apokalyptické televizní záběry areálu MERO v plamenech a obrovskou žhavou kouli valící se na Nelahozeves, zkusme se na problém podívat z odstupu a s pomocí dostupných odborných pramenů. Pak totiž uvidíme údajnou hrozbu v úplně jiném světle.

Velvarskou ulici v Podhořanech čeká rekonstrukce

P1020241

Mnohokrát záplatovaná Velvarská ulice v Podhořanech | foto: David Macháček
Hlavní silnice v Podhořanech, kterou se dopravuje písek z pískovny a odpady na skládku, se dočká opravy. Rekonstrukce Velvarské ulice začne už tuto sobotu (28. září) a potrvá zhruba tři týdny.

AKTUALIZOVÁNO

Most v Nelahozevsi se po roce asi znovu zavře. Opravy by měly začít na podzim

DSCF5075

Propadlá vozovka a chodník na železničním nadjezdu v Nelahozevsi
Více než sedm měsíců byl v loňském roce znemožněn průjezd Nelahozevsí kvůli výstavbě nového nadjezdu přes páteřní železniční trať Praha–Vraňany–Děčín. Nekvalitně provedená výstavba jedné části mostu si teď pravděpodobně vyžádá další uzavírku. Podle informací ze Středočeského kraje, který je majitelem mostu, by opravy měly být zahájeny už na konci září, protože kraj chce stihnout dokončit potřebné práce dříve, než udeří mrazy. Termín je však zatím značně nejistý.

V celých Lešanech bude třicítka

IMG 5542 Již brzy budou muset řidiči v Lešanech sundat nohu z plynu. Za několik týdnů by totiž mělo být v celých Lešanech zavedeno omezení rychlosti na 30 kilometrů v hodině. Nové značky jsou součástí série opatření, která za účelem zklidnění dopravy v obci postupně ve spolupráci s dopravními experty realizuje místostarosta Josef Kukla.

Červená Honda Civic se pokusila projet Dvořákovu stezku

H.Civic03x

Červená Honda Civic zakončila svou jízdu po Dvořákově stezce.
Během úterka jsme obdrželi hned několik několik čtenářských telefonátů, že na Dvořákově stezce, která vede po levém břehu řeky Vltavy mezi Kralupami a Nelahozevsí a na které se mezi sebou mnohdy těžko vyhnou dvě jízdní kola, se nachází havarované osobní vozidlo červené barvy.

Aktualizace 2. srpna 12.00 hodin: Doplněno vyjádření policie

U nové školky už je třicítka, řidiči na ni kašlou

DSCF5376

Nové dopravní značky u školky v Zagarolské zatím řidiči příliš nerespektují.
Předminulý týden se v krátkém úseku podél nové budovy mateřské školy v Zagarolské ulici objevilo omezení rychlosti na 30 km/h. Cílem opatření je zklidnění provozu v daném místě, protože řidiči zde často nedodržovali ani dosavadní padesátku.

Podhořanská silnice: pětadvacet let marnosti

P1020240

Typický obrázek Velvarské ulice. | foto: David Macháček
“Pokud se věc v dohledné době nevyřeší, budeme požadovat zastavení dopravy štěrkopísku obcí. Lidé tam žijí jako dobytek a ne jako na konci dvacátého století.” Tato slova pronesl tehdejší starosta Nelahozevsi Jaroslav Otásek 12. srpna 1993 v rozhovoru pro týdeník Mělnicko, který se ve svém článku zabýval problematickou dopravní situací v Podhořanech a Hleďsebi. “Dohledná doba” se protáhla na 20 let, aniž by se situace jakkoliv změnila. Naopak, k těžbě písku přibyla ještě skládka.

Nadjezd v Nelahozevsi je v kritickém stavu, zní z krajského úřadu

DSCF5070

Dopravní značky dávají najevo, že půl roku starý most není v dobré kondici.
V říjnu loňského roku odvysílala kralupská televize reportáž ze slavnostního otevření železničního nadjezdu v Nelahozevsi. Redaktorka nám v ní mimo jiné sdělovala, že původní most se “opravdu nacházel ve velmi špatném technickém stavu”. Nebyla to pravda, starý most z roku 1928 byl stále v uspokojivém stavu, jak jsme podrobně informovali loni v únoru, takže jeho zbourání (eufemisticky označované jako “rekonstrukce”) nebylo objektivně nutné. Každopádně nový most, použijeme-li další slova redaktorky TV Kralupy, opravdu “stojí za to”. Půl roku od kolaudace je v havarijním stavu a vyžaduje okamžitou opravu.

Déjà vu: Nadjezd se ve čtvrtek znovu otevřel

DSCF1968

Slavnostní přestřihávání pásky na novém nadjezdu v Nelahozevsi (20. září 2012)
Ačkoliv železniční nadjezd v Nelahozevsi je již v provozu téměř měsíc, představitelé kraje si tři týdny před krajskými volbami nenechali ujít příležitost jej otevřít ještě jednou – tentokrát se vší slávou.

Aktualizováno 2. října 2012 (doplněna reportáž TV Kralupy)

Jízdní řád autobusu se vrací do starých kolejí

zastavka Dnes na svých stránkách informoval Městský úřad Kralupy, že díky otevření nadjezdu se od 1. 9. 2012 vrací autobusová linka 257102 na původní trasu a k původnímu jízdnímu řádu.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.