Doprava -

Masarykův most zůstane zavřený až do konce června

DSCF0578

Na podchodu u mostu TGM v Kralupech se začalo pracovat pozdě.
Možné zpoždění rekonstrukce průtahu Kralup nad Vltavou, o němž se v uplynulých týdnech čím dál více spekulovalo, se bohužel potvrdilo. Teplická firma Vodohospodářské stavby (VHS), která rekonstrukci provádí, nyní připustila, že dokončení stavby spojené s uzavírkou kralupského mostu TGM se posune zhruba o měsíc, tedy do konce června.

Parní lokomotiva Šlechtična v neděli zastaví v Kralupech i v Nelahozevsi

hvlak02

Šlechtična na kralupském nádraží v roce 2012.
Stovky železničních fanoušků se v neděli 26. dubna opět chystají na kralupské hlavní nádraží, na které opět po roce dorazí zvláštní Expresní vlak Svatý Jiří v čele s parní lokomotivou řady 475.1 zvanou „Šlechtična“.

Uzavírku kralupského mostu odnese Nelahozeves

DSCF7051

Most TGM v Kralupech nad Vltavou
Je to jen pár měsíců, co si naše obec oddechla po roční uzavírce železničního nadjezdu, a už se blíží další dopravní pohroma. Připravované uzavření mostu TGM v Kralupech nad Vltavou totiž dopadne nejvíce právě na Nelahozeves.

Aktualizováno 14. března: Doplněn výlukový jízdní řád autobusů MHD a mapa s novými dopravními značkami, které budou v obci instalovány po dobu uzavírky.

Nadjezd je otevřený už i na papíře

DSCF3972 Rok a 25 dnů. Přesně takhle dlouho trvala druhá – a snad i nadlouho poslední – uzavírka železničního nadjezdu v Nelahozevsi. Povolení zkušebního provozu vydal kralupský odbor dopravy ve středu 17. prosince. Na nadjezdu se už ale beztak pár týdnů jezdí.

Od neděle začnou po nadjezdu jezdit linkové autobusy

20140122 152311 V neděli 14. prosince vstoupí v platnost nový jízdní řád autobusové linky č. 2. Od tohoto dne se autobusová doprava vrátí zpět k původní okružní trase Kralupy nad Vltavou – Nelahozeves – Veltrusy – Kralupy nad Vltavou. To znamená, že autobusy začnou znovu po roce jezdit po nelahozeveském železničním nadjezdu.

Aktualizace: Doplněn nový jízdní řád

Blamáž s nadjezdem: Kraj nezaplatil správní poplatek 1000 Kč

NUM 2083

Dluží Kralupům tisícovku. A nám otevřený nadjezd. (Středočeský hejtman Miloš Petera na předvolební návštěvě v Nelahozevsi - uprostřed) | Foto: Středočeský kraj
Kauza stále uzavřeného železničního nadjezdu v Nelahozevsi začíná místy připomínat frašku. Středočeský kraj jako vlastník mostu, který hospodaří s ročním rozpočtem přesahujícím 30 miliard korun, totiž nezaplatil správní poplatek 1000 Kč. Dokud tak neučiní, nelze nadjezd otevřít.

Dostaneme nadjezd pod stromeček?

DSCF2493 Až se v pátek 28. listopadu večer v Parku Antonína Dvořáka rozsvítí vánoční strom, bude už v té době možná pár hodin otevřený opravený železniční nadjezd uprostřed obce. Alespoň to očekává Středočeský kraj jako vlastník mostu.

Obec bez povolení nainstalovala do Resortu zrcadla

DSCF2799

Jedno z nových zrcadel je na křižovatce ulic Akátová a Nad Borovičkami, vedle dětského hřiště.
V říjnu se v lešanském Resortu objevilo na křižovatkách sedm zrcadel. Řidiči přijíždějící po jednosměrkách tak nyní mají na těsných a nepřehledných křižovatkách k dispozici i pohled za roh. Zrcadla jsou zde ale načerno – potřebné povolení úřadu se teprve chystá.

Opravený nadjezd by se měl otevřít nejpozději počátkem listopadu

DSCF1501 Jede se podle harmonogramu, hlásí stavební firma i kraj. Probíhající oprava železničního nadjezdu v Nelahozevsi by měla skončit do konce října, možná i o něco dříve. Pokud nedojde k nečekaným komplikacím, nadjezd by se měl pro řidiče i chodce otevřít krátce po dokončení prací. Tedy nejpozději počátkem listopadu.

Oprava nadjezdu začne příští týden

DSCF5876 Po mnoha nedodržených slibech ohledně termínu opravy železničního nadjezdu v Nelahozevsi, od listopadu loňského roku opět uzavřeného, se konečně zdá, že oprava co nevidět začne. Tento pátek 15. srpna předá Středočeský kraj staveniště, vlastní práce by měly začít někdy v týdnu od 18. srpna.

MŽP zrušilo souhlas vodochodskému letišti. Hlavním hrdinou je Martin Jakoubek

original

Vizualizace terminálu Letiště Vodochody
Ministerstvo životního prostředí v pátek vyhovělo stížnosti několika obcí a zrušilo své vlastní loňské souhlasné stanovisko s výstavbou mezinárodního veřejného letiště ve Vodochodech. Ministerstvo v rozhodnutí přiznalo, že se při vyhodnocování dopadu letiště na životní prostředí (tzv. EIA) nevypořádalo se zásadními námitkami vodohospodáře Martina Jakoubka.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.