Doprava -

Během června proběhne oprava povrchů několika ulic

DSCF2376

Ulice Pod Strání
V pondělí 1. června začne dlouho netrpělivě vyhlížená oprava povrchů ulice Pod Strání. Další ulice budou následovat, silnice se budou opravovat zhruba do konce června.

Masarykův most zůstane zavřený až do konce června

DSCF0578

Na podchodu u mostu TGM v Kralupech se začalo pracovat pozdě.
Možné zpoždění rekonstrukce průtahu Kralup nad Vltavou, o němž se v uplynulých týdnech čím dál více spekulovalo, se bohužel potvrdilo. Teplická firma Vodohospodářské stavby (VHS), která rekonstrukci provádí, nyní připustila, že dokončení stavby spojené s uzavírkou kralupského mostu TGM se posune zhruba o měsíc, tedy do konce června.

Parní lokomotiva Šlechtična v neděli zastaví v Kralupech i v Nelahozevsi

hvlak02

Šlechtična na kralupském nádraží v roce 2012.
Stovky železničních fanoušků se v neděli 26. dubna opět chystají na kralupské hlavní nádraží, na které opět po roce dorazí zvláštní Expresní vlak Svatý Jiří v čele s parní lokomotivou řady 475.1 zvanou „Šlechtična“.

Uzavírku kralupského mostu odnese Nelahozeves

DSCF7051

Most TGM v Kralupech nad Vltavou
Je to jen pár měsíců, co si naše obec oddechla po roční uzavírce železničního nadjezdu, a už se blíží další dopravní pohroma. Připravované uzavření mostu TGM v Kralupech nad Vltavou totiž dopadne nejvíce právě na Nelahozeves.

Aktualizováno 14. března: Doplněn výlukový jízdní řád autobusů MHD a mapa s novými dopravními značkami, které budou v obci instalovány po dobu uzavírky.

Nadjezd je otevřený už i na papíře

DSCF3972 Rok a 25 dnů. Přesně takhle dlouho trvala druhá – a snad i nadlouho poslední – uzavírka železničního nadjezdu v Nelahozevsi. Povolení zkušebního provozu vydal kralupský odbor dopravy ve středu 17. prosince. Na nadjezdu se už ale beztak pár týdnů jezdí.

Od neděle začnou po nadjezdu jezdit linkové autobusy

20140122 152311 V neděli 14. prosince vstoupí v platnost nový jízdní řád autobusové linky č. 2. Od tohoto dne se autobusová doprava vrátí zpět k původní okružní trase Kralupy nad Vltavou – Nelahozeves – Veltrusy – Kralupy nad Vltavou. To znamená, že autobusy začnou znovu po roce jezdit po nelahozeveském železničním nadjezdu.

Aktualizace: Doplněn nový jízdní řád

Blamáž s nadjezdem: Kraj nezaplatil správní poplatek 1000 Kč

NUM 2083

Dluží Kralupům tisícovku. A nám otevřený nadjezd. (Středočeský hejtman Miloš Petera na předvolební návštěvě v Nelahozevsi - uprostřed) | Foto: Středočeský kraj
Kauza stále uzavřeného železničního nadjezdu v Nelahozevsi začíná místy připomínat frašku. Středočeský kraj jako vlastník mostu, který hospodaří s ročním rozpočtem přesahujícím 30 miliard korun, totiž nezaplatil správní poplatek 1000 Kč. Dokud tak neučiní, nelze nadjezd otevřít.

Dostaneme nadjezd pod stromeček?

DSCF2493 Až se v pátek 28. listopadu večer v Parku Antonína Dvořáka rozsvítí vánoční strom, bude už v té době možná pár hodin otevřený opravený železniční nadjezd uprostřed obce. Alespoň to očekává Středočeský kraj jako vlastník mostu.

Obec bez povolení nainstalovala do Resortu zrcadla

DSCF2799

Jedno z nových zrcadel je na křižovatce ulic Akátová a Nad Borovičkami, vedle dětského hřiště.
V říjnu se v lešanském Resortu objevilo na křižovatkách sedm zrcadel. Řidiči přijíždějící po jednosměrkách tak nyní mají na těsných a nepřehledných křižovatkách k dispozici i pohled za roh. Zrcadla jsou zde ale načerno – potřebné povolení úřadu se teprve chystá.

Opravený nadjezd by se měl otevřít nejpozději počátkem listopadu

DSCF1501 Jede se podle harmonogramu, hlásí stavební firma i kraj. Probíhající oprava železničního nadjezdu v Nelahozevsi by měla skončit do konce října, možná i o něco dříve. Pokud nedojde k nečekaným komplikacím, nadjezd by se měl pro řidiče i chodce otevřít krátce po dokončení prací. Tedy nejpozději počátkem listopadu.

Oprava nadjezdu začne příští týden

DSCF5876 Po mnoha nedodržených slibech ohledně termínu opravy železničního nadjezdu v Nelahozevsi, od listopadu loňského roku opět uzavřeného, se konečně zdá, že oprava co nevidět začne. Tento pátek 15. srpna předá Středočeský kraj staveniště, vlastní práce by měly začít někdy v týdnu od 18. srpna.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.