• Titulní stránka

Do komunálních voleb kandiduje pět uskupení a jeden jednotlivec

DSC 6783
V letošních komunálních volbách, které se uskuteční 5. a 6. října, budeme mít stejně jako před čtyřmi lety velký výběr. Nelahozeveští občané sestavili znovu pět kandidátek – stejně jako v roce 2014. K nim se letos přidal ještě jeden nezávislý kandidát.

Kralupský městský úřad zveřejnil na úřední desce zatím pouze názvy kandidátek. Jména jednotlivých kandidátů dosud nejsou oficiálně známá, složení některých kandidátek již ale máme k dispozici.

Lídrem kandidátky Pro Nelahozeves je Jakub Brynda, povoláním finanční poradce, který externě spolupracuje se současnou kulturní komisí obce a příležitostně vypomáhá s údržbou obce. Z druhého místa mandát obhajuje současná zastupitelka Olga Riegertová, která byla do současného zastupitelstva zvolena za uskupení Otevřená Nelahozeves. Na třetím místě je předseda místního mysliveckého sdružení Zdeněk Schneider, který též před čtyřmi lety kandidoval za Otevřenou Nelahozeves. Z veřejně činných osob lze zmínit také Petra Richtrmoce, činovníka místních hasičů a velitele družstva zásahové jednotky, nebo Kláru Šlehoferovou, předsedkyni spolku Lešanský sad, která společně s místní komunitou pečuje o sad Višňovka v Lešanech. Kandidátku doplňují též dva místní ochotníci – Jakub Hrňák a Robin Hron.

brynda
Jakub Brynda
Jakub Brynda

Pro Nelahozeves

Jakub Brynda
Olga Riegertová
Zdeněk Schneider
Tomáš Robek
Petr Richtrmoc
Klára Šlehoferová
Jakub Hrňák
Robin Hron
Jan Melichar

Kandidátku Komunistické strany Čech a Moravy povede stejně jako před čtyřmi lety místostarosta Nelahozevsi Josef Kukla (sám členem strany není, ale opakovaně za ni kandiduje). Z druhého místa bude mandát obhajovat současný zastupitel Lubomír Pavlíček, který mandát získal počátkem letošního roku poté, co ze zastupitelstva po neshodách se starostou obce odstoupila někdejší dlouholetá místostarostka Nelahozevsi Květuše Dittrichová. O mandát bude opět usilovat i bývalý dlouholetý zastupitel Stanislav Kuchta, který před čtyřmi lety ve volbách neuspěl (kandidoval až ze sedmého místa). Na kandidátce KSČM je znovu také Jan Gregor, šéf nelahozeveské hasičské zásahové jednotky, a člen téže jednotky Jiří Hájek.

kukla
Josef Kukla
Josef Kukla

Komunistická strana Čech a Moravy

Josef Kukla
Lubomír Pavlíček
Stanislav Kuchta
Petr Zeman
Jiří Hájek
Michal Pavlíček
Václav Miler
Jan Gregor
Miloš Richtrmoc

V čele kandidátky Nelahozeves pro život stojí Stanislav Lidmaňský, vedoucí personálního útvaru dopravně-inženýrské firmy EUROVIA CS. Na kandidátce, která je s výjimkou devátého kandidáta Zdeňka Rosenhöfera celá složena z obyvatel lešanského dolního resortu zvaného Zámecké údolí, je mimo jiné Josef Kazík, který působí jako pověřenec obce Nelahozeves pro ochranu osobních údajů.

lidmansky
Stanislav Lidmaňský
Stanislav Lidmaňský

Nelahozeves pro život

Stanislav Lidmaňský
Marek Váňa
Markéta Hanáková
Martin Kala
Bořivoj Chotěborský
Petr Sypecký
Josef Kazík
Petr Svoboda
Zdeněk Rosenhöfer

O kandidátce Nelahozeves svým občanům zatím nejsou k dispozici žádné informace vyjma té, že ji vede Pavel Matoušek. Nejedná se však o současného zastupitele za uskupení Dvořákova Nelahozeves (ten již mandát z časových důvodů neobhajuje), ale o jeho jmenovce, který pracuje jako kynolog pražské policie. Přes opakované žádosti Pavel Matoušek seznam kandidátů neposkytl.

modes
Radek Modes
Radek Modes
Pětici kandidátek uzavírá Sdružení ČSSD a nezávislí kandidáti, které podle dostupných informací vede Radek Modes, bývalý šéf nelahozeveských hasičů a činovník místní ČSSD. Radek Modes usiluje o mandát již potřetí. V roce 2013 se na necelý rok stal zastupitelem z pozice náhradníka za někdejšího starostu Jaroslava Otáska, který se z Nelahozevsi odstěhoval. V roce 2014 se ale Radku Modesovi nepodařilo mandát obhájit, ačkoliv stál na kandidátce ČSSD na prvním místě. Přeskočil ho ale nezávislý kandidát Václav Turecký. Ten již svůj mandát, který zastával po tři volební období, znovu neobhajuje. Zbylé složení kandidátky ČSSD není známé, Radek Modes na dotazy portálu Nela.cz nereaguje. Po své vynucené rezignaci na post starosty nelahozeveských hasičů v roce 2015 se stáhnul z veřejného života.

mareyi
Josef Mareyi
Josef Mareyi
Vedle kolektivních kandidátek mají letos občané možnost volit i jednoho samostatného kandidáta. Je jím Josef Mareyi z Lešan, profesí specialista na počítačový překlad textů. V obci se věnuje zejména rekultivaci ovocného sadu Višňovka.

Z kandidátů vyberou občané Nelahozevsi na počátku října devět zastupitelů, z jejichž řad bude následně zvolen starosta. Zatím je jisté pouze to, že jím už nebude současný starosta Josef Kebrle, který už v těchto volbách nekandiduje.

Na portálu Nela.cz budou mít stejně jako před čtyřmi lety všichni kandidáti prostor pro publikování svých názorů a vizí. Oproti minulým volbám přislíbil prostor pro propagaci kandidátů i obecní zpravodaj, jehož předvolební číslo vyjde ve druhé polovině září.

(mm)

Komunální volby 2018

Komentáře   

0 #1 Josef Mareyi 2018-08-20 09:05
Do voleb jdu s několika základními tezemi, které prezentuji na webu energiesvobody.cz/. O mých úvahách a činnosti se také dozvíte více na webu mareyi.cz/; MujkolegaUI.cz a k činnosti našeho komunitního spolku je web lesanskysad.cz/
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.