Divadelní událost roku

DSCF2543-001
Eva Vintrová (vlevo) a Hana Langmajerová na premiéře Královského kuskusu.
Eva Vintrová (vlevo) a Hana Langmajerová na premiéře Královského kuskusu.
V sobotu 24. listopadu se v Nelahozevsi odehrál svátek fanoušků kultury. Místní ochotníci uvedli premiéru hry Královský kuskus. Představení bylo během několika dnů vyprodáno – a právem.

Hra Aleny Hurychové v režii Kateřiny Vondráčkové stojí žánrově na pomezí detektivky a psychodramatu. Skvěle vystavěná dějová linka je místy přerušena a odlehčena druhou dějovou linií, která zároveň vysvětluje název hry. Přesto hra od začátku svižně plyne a graduje až do velkého finále.

Textu nechybí ani komediální prvky, zvláště Eva Vintrová se v postavě Mařenky opravdu vyřádila. Že není malých rolí, dokázal Pavel Koblenc ml. a jeho starosta. Už jen po jeho vstupu na scénu sál spontánně vybuchl smíchy. V hlavní roli poněkud nervově labilní Evy excelovala Míša Koníčková. Text jí poskytl prostor pro rozehrání rejstříku nejrůznějších poloh a Míša ho využila beze zbytku.

Ale i ostatní herci zaslouží velký obdiv, zvláště když uvážíme, kolik textu museli zvládnout a jak dobře se poprali s interpretací. Hra je soudobá, pojatá velice civilně bez zbytečného přehrávání nebo patosu. Herci podali své postavy neuvěřitelně přirozeně, ať už zmíníme Hanu Langmajerovou v roli vedoucí školní kuchyně, profesionálně suverénní Kateřinu Vondráčkovou v postavě inspektorky Zahrádkové, chlapáckého Martina Brázdu v roli šéfinspektora Kozla, rafinovanou Simonu Hrňákovou jako Irenu nebo prostě skvělého Robina Hrona jako Adama.

Určitě nesmíme opomenout ani dětské herce. Je skvělé, že si soubor buduje novou generaci nelahozeveských ochotníků.

Atmosféru hry aktivně dotvořil hudební doprovod Miloše Mojžiše. Písničky Václava Vedrala mají hitový potenciál a společně s tanečními čísly patřily k vrcholům večera.

Tleskáme, doporučujeme!                      100 % star-smallstar-smallstar-smallstar-smallstar-small

Osoby a obsazení

Eva Michaela Koníčková
Adam Robin Hron
Irena Simona Hrňáková
Šéfinspektor Kozel Martin Brázda
Inspektorka Zahrádková Kateřina Vondráčková
Vedoucí školní kuchyně Hana Langmajerová
Mařenka Eva Vintrová
Dědeček Matěj Štofl
Babička Klára Koníčková
Budulínek Jáchym Brázda
Liška Johana Brázdová
Starosta Pavel Koblenc ml.
Strážník Martin Zach

 

Hudba Václav Vedral j. h.
Texty písní Alena Hurychová, František Gellner
Světla Martin Zach
Líčení Marcela Pelcová j. h.
Technická spolupráce František Langmajer
Scéna Ivana Zachová
Režie Kateřina Vondráčková, Alena Hurychová
Hlasový poradce Erik Bezdíček
Text sleduje Pavel Koblenc ml.
Hudební doprovod Miloš Mojžiš

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence