• Titulní stránka

Diskuse nad koncepcí nového územního plánu

DSCF1512
Zástupci vítězného architektonického týmu Ivan Gogolák a Michal Dvořák na besedě v Nelahozevsi
Zástupci vítězného architektonického týmu Ivan Gogolák a Michal Dvořák na besedě v Nelahozevsi
V pátek v podvečer v nově zrekonstruovaných obecních prostorách v Zagarolské ulici proběhla beseda se třemi oceněnými týmy architektů, jež se zúčastnily urbanistické soutěže o tvorbu nového územního plánu Nelahozevsi.

Panely s výkresy projektů včetně textových částí měli občané možnost si prostudovat v uplynulých 14 dnech, kdy je obec vystavila veřejnosti ve volnočasovém centru v Zagarolské nebo na internetu. Diskusi uvedla starostka Petra Urbanová a pak se slova ujal sekretář soutěže architekt RNDr. Milan Svoboda, který celou besedu moderoval. Zástupci soutěžících týmů postupně vystoupili s krátkými prezentacemi svých konceptů a hned reagovali na dotazy občanů. Řešily se především možnosti, jak obec více propojit a oživit a kam by se měl ubírat rozvoj Nelahozevsi v následujících několika letech.

Besedy se bohužel zúčastnilo jen velmi málo místních občanů. Konkrétně byli čtyři, a to včetně autorky tohoto textu. RNDr. Svoboda ke skromné účasti veřejnosti podotkl, že obecně je jen velmi malá část laické veřejnosti, která by se zajímala o tématiku územního plánování. Petra Urbanová uvedla, že obec debatu zpropagovala dostatečně. Ve skutečnosti uveřejnil OÚ v srpnovém Zpravodaji informaci o výstavě návrhů v Zagarolské (o besedě ani slovo), umístil anonci na Facebook a na stránkách obce uveřejnil krátké oznámení. Toto oznámení ale nebylo na hlavní straně, případní zájemci se k němu mohli doklikat skrze maličký kalendář akcí. Ze zastupitelů kromě starostky nepřišel nikdo.

Poté, co bude uzavřena smlouva mezi obcí a vybraným týmem architektů, bude postupně vznikat nový územní plán obce.

Územní plán

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.