• Titulní stránka

Darujte krev s Miřejovickým půlmaratonem

DSCF9818
Ve středu 28. května se můžete připojit k výzvě Miřejovického půlmaratonu a darovat nejcennější tekutinu, která nejde nahradit. Připojit se můžete po celé České republice na vašem nejbližším transfuzním oddělení.

Pokud se jako bezpříspěvkový dárce krve rozhodnete zúčastnit Miřejovického půlmaratonu, vám bude poskytnuta 20% sleva na startovném. Stačí poslat vaší fotografii z odběru odběru na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

K projektu se můžou připojit všichni ve svých spádových transfuzních místech v celé republice – organizátoři obeslali všechna transfuzní pracoviště sdružená pod Společností pro transfuzní lékařství. “Rádi bychom se zaměřili především na prvodárce a odbourali v podvědomí lidí mediální vakuum ohledně darování krve,” říká k projektu předseda Maraton Klubu Miřejovice Josef Burian. Pořadatelé ale doporučují, aby si dárce před návštěvou vybraného místa ověřil, že je skutečně v provozu.

Patronkou projektu je vítězka Women’s Challenge 2013 Simona Vlašimská.

DSCF9901
Na Mělnicku se bohužel žádná transfuzní stanice nenachází – poslední odběrové místo v Mělníku bylo zrušeno koncem loňského roku. Podle Aleny Herinkové z Oblastního spolku Českého červeného kříže Mělník se v současnosti jedná o obnovení mělnické transfuzní stanice, jednání však zatím nebyla dokončena. Nejbližší fungující transfuzní stanice v kladenské nemocnici do miřejovické akce není zapojena, místní dobrovolní dárci tak musí krev darovat v Praze. Miřejovičtí se rozhodli rozbalit svůj hlavní stan v Thomayerově nemocnici v Praze 4, odběrné místo bude ve středu otevřeno od 7.15 do 10.00 hodin.

Šestý ročník populární běžecké akce Miřejovické půlení letos připadá na sobotu 2. srpna. Nejdůležitější soutěží je Miřejovický půlmaraton, jehož trasa vede mj. i přes Nelahozeves. Na startu půlmaratonu se letos očekává opět několik set běžců, mezi nimi nebude chybět ani několik borců z Nelahozevsi. Registrace je otevřena do 20. července. K dnešnímu dni je přihlášeno 66 běžců.

Další informace o akci naleznete na stránkách pořadatelského Maraton Klubu Miřejovice. Podrobnosti o závodě přineseme i na portálu Nela.cz.

(mm)

Běh, Miřejovické půlení

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence