• Titulní stránka

Další útok nezajištěného psa tentokrát odnesl jiný pes životem

V relativně krátké době došlo v Nelahozevsi k dalšímu útoku nezajištěného psa. Tentokrát se útok stal osudným pro majitele jiného psa.

K incidentu došlo počátkem listopadu v Lososnici nedaleko zastávky Nelahozeves-zámek. Manželé M. šli ulicí na procházku se svým psem, kterého měli uvázaného na vodítku. V té chvíli se z jednoho ze dvorů otevřenou bránou vyřítil pes bojového plemene a na psa manželů M. zaútočil. Způsobil mu vážná zranění hrudníku, kterým zvíře po třech dnech a několika operacích podlehlo.

Majitel útočícího psa V. K. zaplatil poškozeným náklady neúspěšné léčby ve výši 49 tisíc korun a přislíbil, že na své straně zajistí, aby se podobná situace již nemohla opakovat.

K útoku nezajištěného psa došlo i o rok dříve, v prosinci 2018 v Hleďsebském lese nad ulicí Pod Strání. Nepřipoutaný pes tehdy zaútočil na těhotnou ženu, která venčila svého psa (více zde). Žena si z útoku odnesla mnohočetné otevřené rány pravé nohy, jejichž léčení si vyžádalo desetidenní pracovní neschopnost. Majitel útočícího psa uhradil poškozené 19 tisíc korun. Kralupský úřad mu pak v přestupkovém řízení vyměřil pokutu dalších 8 tisíc korun.

Zákon na ochranu zvířat proti týrání majitelům ukládá učinit opatření proti úniku jejich psů.

Krimi, Zvířata, Zpravodaj 2020/01

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.