• Titulní stránka

Co dál s bývalým obchodem v ulici Pod Strání? Patrně nic

Poté, co část obyvatel v petici a na následném veřejném jednání hlasitě odmítla projekt kralupské Charity na výstavbu sociálního domu v ulici Pod Strání (Nelahozeveský zpravodaj 6/2019 – prosinec), vznikla otázka, jak bude dále naloženo s objektem bývalé prodejny potravin, na jehož místě měl dům se sociálními byty vyrůst.

Pokusila se na ni odpovědět místní obyvatelka Marie Varhulíková s pomocí ankety, kterou mezi občany zorganizovala v závěru loňského roku. Celkem se jí sešlo 95 vyplněných anketních dotazníků. V nich lidé většinově požadovali obnovení prodejny potravin a zřízení multifunkčního volnočasového centra. Část místních obyvatel by zde uvítala i výdejní místo České pošty či Zásilkovny, služby kadeřníka a také lékaře, který by sem mohl dojíždět například jednou týdně. Těsná většina respondentů by v nově postaveném domě připustila též tři obecní byty. Možnost výstavby sociálních bytů anketní dotazník neobsahoval. (Podrobné výsledky ankety naleznete v článku Marie Varhulíkové.)

Vedení obce však po zastavení projektu sociálního domu s budovou nic dělat nehodlá. Podle místostarosty Zdeňka Schneidera je investičních záměrů nyní mnoho a není možné dát prioritu všemu. „Původní projekt předložila Charita, která měla projekt celý zrealizovat sama. Nyní nemáme nic. Ujel nám vlak, v roce 2021 tam nic nebude,“ doplnil starosta Jakub Brynda. Projekt Charity počítal i s prostorem pro prodejnu potravin a pro volnočasové centrum, to ale místní obyvatele neuspokojilo.

V letošním roce se obec chystá pouze opravit plot a uklidit nepořádek kolem domu. Žádné další konkrétní kroky ani záměry nejsou v současné době podle místostarosty zvažovány.

Obchody, Pod Strání, Zpravodaj 2020/01

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.