• Titulní stránka

Centrum Veltrus je opět znovu průjezdné, řidiči zmatkují

veltrusy.z.centra.ven
Poslední červencový čtvrtek proběhla ve Veltrusech kolaudace revitalizovaného dopravního uspořádání na náměstí Antonína Dvořáka.

Od pátku prvního srpna již náměstím naplno projíždějí auta i autobusy.

Dopravní policisté kvůli zcela novému dopravnímu řešení náměstí prosí všechny projíždějící řidiče, aby pokud možno co nejrychleji vzali na vědomí zdejší zásadní změnu přednosti v jízdě, o které sice standardně informuje velká předepsaná informační tabule, leč někteří řidiči zde mají tendenci jezdit stále "po paměti" a mnozí pak musí zbytečně a na poslední chvíli velmi prudce brzdit.

Veltrusy.namesti
Prakticky žádný vážnější problém nečeká na řidiče při příjezdu do Veltrus od kruhového objezdu "u kláštera" ze státní silnice 608, z nichž naprostá většina pro průjezd náměstím volí odbočení vlevo a pouze na konci náměstí si musí raději dát notný pozor na případné zmatkující řidiče v protisměru.

Ta hlavní a pro mnohé doposud zcela nečekaná změna totiž čeká na řidiče jedoucí z centra města Veltrusy přes dopravně zcela nově upravené Dvořákovo náměstí směrem na kruhový objezd "u kláštera" na státní silnici 608.

Již při průjezdu zatáčkou prakticky končící před restaurací Česká koruna, tedy na hraně Dvořákova náměstí, by měl každý řidič přijíždět již téměř krokem! Zcela přímý průjezd přes Dvořákovo náměstí z veltruského centra již není nově možný! Řidiči jedoucí z centra Veltrus při vjezdu na náměstí narazí v přímém směru na dopravní značku C3b (přikázaný směr jízdy vlevo), jízdu rovně jim dále ještě následně zapovídá značka B-2 (zákaz vjezdu všech vozidel z tohoto směru). Řidiči tedy před vjezdem na náměstí a odbočením vlevo musí jednak nechat bezpečně projet případná vozidla přijíždějící v protisměru a dále zde musí rovněž dát přednost případným chodcům na vyznačeném přechodu.

veltrusy.zmena.prednost
Teprve pak mohou bezpečně odbočit doleva a objet přibližně polovinu náměstí až k výjezdu z města.

Tento podrobný popis nové dopravní situace vznikl proto, že v sobotu odpoledne zde řada místních i přespolních řidičů brzdila doslova na poslední chvíli a mnohdy silně zmatkovala. Bohužel se našli i piráti, kteří bohužel prosvištěli náměstím pěkně postaru, značka neznačka.

Doufejme, že takových individuí bude v budoucnu co nejméně, protože se zde pohybují nejen auta, ale také cyklisté, chodci, jakož i malé děti!

Novinka v dopravním provozu vyvolala už první diskuse na sociálních sítích, například zde. "Jsem z toho hotová. Pořád si říkám, že snad časem pochopím záměr odborníka," uvedla jedna z řidiček, která si nové uspořádání náměstí vyzkoušela.

(mat)

Automobilová doprava

Komentáře   

+1 #7 Overal 2015-10-13 15:15
Troufám si tvrdit, že dopravní nehody zaviněné tímto nesmyslným dopravní řešením na sebe nedají dlouho čekat a budou se neustále opakovat!!!!!!! !!!!
Citovat
+1 #6 Overal 2015-10-13 15:10
Zajímalo by mne, jestli člověk, který navrhoval tuto úpravu má vůdec řidičský průkaz? Pokud ho vlastní, tak to znamená že je buď nepříčetný nebo neschopný řídit vozidlo, aniž ohrožuje ostatní, proto by mu měl být řidičský průkaz okamžitě odebrán! Chápu diskutující, kteří zde musí njezdit denně, že pro popis situace těžko hledají slušná slova!!
Citovat
+3 #5 Schytilová Dana 2014-10-01 16:01
Vážení radní,
nevím, zda jste při plánování nového náměstí PŘEMÝŠLELI pánové,asi ne.Který z významných politiků bydlí v těchto místech,že jste dovolili takovou hovadinu.Až bude vše zapadlé sněhem,myslím to silniční značení, tak tu budou pěkné bouračky,protož e se jezdí v PRAVO!!!A ta velká cedule umístěna na chodníku je k ( HO...)ta se tak snadno přehlíží.Zajíma lo by mě ,kdo schvaluje takové NESMYSLY,ktaré ohrožují lidské životy

S úctou
Schytilová Dana
Citovat
+2 #4 Pavel 2014-09-05 21:45
Nevím, kdo je větší individuum, náměstí zničil p. architekt Hánl, park a zámek má na svědomí další "specialista" Ecler. Jsem rád, že už jsem se z toho "Kocourkova" odstěhoval. Co takhle udělat teď trochu průvan v zastupitelstvu a provést "malinkatou" inventuru ve smlouvách, možná by se někomu přitížilo.
Citovat
+5 #3 Ruda 2014-08-19 08:16
Autor paskvilu na veltruském náměstí asi bydlel v Anglii. Jak jinak si mám vysvětlit, že ostrůvek se objíždí vlevo, když v našem státě je zvykem objíždět vpravo.
Citovat
+2 #2 Nela.cz 2014-08-15 14:09
Vulgarity a hrubé urážky nejsou na těchto stránkách povoleny. Předcházející komentář byl upraven.
Citovat
+6 #1 mistni 2014-08-15 14:07
vymyšleno ***** Hanlem bohužel zničil nám náměstí, je to nelogické a proti lidem, bojím se až začne školní rok aby zde nebylo neštěstí, děti už budou natvrdo součástí dopravy
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.