Boj o reprezentační dresy na veltruském kanále

2019 1
Zprava: Ondřej Cvikl, Jiří Prskavec, Ondřej Tunka, Vávra Hradilek a Vít Přindiš při tréninku na USD Veltrusy. | Foto: Český vodní slalom a sjezd
Zprava: Ondřej Cvikl, Jiří Prskavec, Ondřej Tunka, Vávra Hradilek a Vít Přindiš při tréninku na USD Veltrusy. | Foto: Český vodní slalom a sjezd
Nadcházející víkend (4.–5. května) se na umělé slalomové dráze (USD) pod miřejovickým mostem pojedou závody českého poháru skupiny ČEZ ve vodním slalomu. Konkrétně se bude jednat o 1. a 2. závod v rámci série českých pohárů a půjde opravdu o hodně.

Závody jsou totiž zároveň nominačními závody do reprezentací (seniorské, U23 a juniorské) České republiky. Ve vodním slalomu totiž nenominují reprezentaci trenéři, ale závodníci to mají ve svých vlastních rukách, respektive pádle. Kromě závodů na USD Veltrusy budou součástí nominace závody v pražské Troji (11.–12. května). Nejhorší výsledek z těchto čtyř závodů se poté škrtá a do nominační tabulky se závodníkovi započítávají pouze tři nejlepší dosažené výsledky. Přičemž samotné bodování je jednoduché (1. místo deset nominačních bodů, 2. místo devět, …. 10. místo jeden bod). Na závody se tak sjede kompletní česká špička včetně olympijských medailistů Vavřince Hradílka a Jířího Prskavce. Nás pak budou nejvíce zajímat výkony Honzy Bárty, místního odchovance a úřadujícího juniorského mistra světa. Reprezentační dres si v každé kategorii vybojují tři nejlepší.

2019 2
Jan Bárta | Foto: Alena Ceplová
Jan Bárta | Foto: Alena Ceplová
Systém závodu ČP: po první jízdě postupuje 10 nejlepších závodníků v kategorii do finále A. V něm startují závodníci v obrácením pořadí (závodník, který se umístil jako 1. vystartuje do finále A jako poslední). Ostatní závodníci si to pak rozdají ve finále B.

Časový rozvrh závodu bude následující: kvalifikační (první) jízdy startují v 9:45, finále A v 13:30 a finále B v 15:00. Vždy se jede v pořadí: C1 – singly (ti co v lodi klečí a pádlují na jedné straně), K1 - kajaky (v lodi sedí a pádlují na obou stranách) a C2 - debly (v lodi sedí dva). K vidění tak budou po celý den špičkové výkony, slunečné počasí je objednané :-) a na čepu bude únětické pivo, takže se určitě přijďte podívat. Vstupné je samozřejmě zdarma.

2019 3

Vodní sporty

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence