Běžecké Miřejovice opět po roce rozpůlí letní prázdniny, možná ale naposledy

DSCF0343
Zagarolská ulice, 1. kilometr
Zagarolská ulice, 1. kilometr
Jedenáctý ročník Miřejovického půlení je za dveřmi! Ať už se chystáte na půlmaraton nebo dáváte přednost kratším trasám, zapište si do kalendáře sobotu 3. srpna, kdy budete mít možnost poměřit své síly s dalšími místními i přespolními běžkyněmi a běžci, nebo alespoň přijít fandit.

Mezi tradiční patrony akce, jejíž zázemí se nachází na louce sousední vísky Miřejovice, patří i obec Nelahozeves a na start se stejně jako každý rok chystá i několik borců z naší obce.

Na Miřejovickém půlení se půlí úplně všechno, a začíná se termínem, který pořadatelé z domovského Maraton Klubu Miřejovice situují vždy do poloviny prázdnin. To také znamená, že se obvykle běhá v obrovských vedrech.

Miřejovické půlení se letos koná již pojedenácté a pořadatelé v čele s duchovním otcem závodu Josefem Burianem zvažují, zda se nebude jednat o ročník poslední. Zájem běžců o závod totiž z důvodu nabitého běžeckého kalendáře postupně klesá a letos navíc končí certifikace trati. Pro případný 12. ročník by se muselo zaplatit nové měření. O dalším osudu závodu pravděpodobně rozhodne letošní účast.

Půlmaraton

Hlavním závodem je půlmaraton s přesně zaměřenou, certifikovanou, rovinatou, převážně asfaltovou a slunci vystavenou tratí. Závod startuje v 10.00 hodin na hřišti v Miřejovicích a vede přes Nelahozeves, Veltrusy (parkem), Všestudy, Dušníky až do Dědibab, kde oběhnete kužel a běžíte zase zpátky. Na území Nelahozevsi běžci absolvují zhruba dva kilometry – první na začátku (od Miřejovic Zagarolskou ulicí k Miřejovickému mostu) a druhý, či vlastně spíš dvacátý, na cestě zpět.

DSCF0478
Miřejovický most, 20. kilometr.
Miřejovický most, 20. kilometr.
Půlmaraton se běží ve třech mužských a dvou ženských kategoriích. Můžete se zúčastnit i závodu družstev – sestavíte-li tříčlenný tým (alespoň s jednou ženou), časy se vám potom sečtou. Elektronickou přihlášku najdete na stránkách Maraton klubu.

Výtěžek půlmaratonu poputuje Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha.

mapa
Mapa trati Miřejovického půlmaratonu
Mapa trati Miřejovického půlmaratonu

Přibližné časy průběhu Nelahozevsí

Směr tam (od Miřejovic ke starému Miřejovickému mostu): 10.02–10.10 hodin

Směr zpět (od starého Miřejovického mostu do Miřejovic): 11.00–13.00 hodin

Časové rozpětí vyjadřuje očekávaný rozptyl mezi prvním a posledním závodníkem.

Lidový běh

DSCF0413
IVAR CS Lidový běh
IVAR CS Lidový běh
Pokud se na 21,0975 kilometrů necítíte, můžete zkusit Lidový běh (sponzorovaný nelahozeveskou firmou IVAR), a to třeba i  se svými dětmi nebo i čtyřnohými miláčky. Start je zhruba deset minut po startu půlmaratonu (tedy v cca 10.10 hodin) opět na hřišti v Miřejovicích, ale trasa je desetkrát kratší – měří tedy 2,10975 km. V praxi to znamená, že u miřejovické elektrárny se otočíte a poběžíte zpět do Miřejovic. I do tohoto závodu se můžete zaregistrovat až na místě.

Pivní půlmaraton

DSCF0826
Pivní půlmaraton
Pivní půlmaraton
Nebudete-li mít po absolvování půlmaratonu ještě dost, můžete zkusit Pivní půlmaraton. Při tomto klání běžci nemusí uběhnout 21,0975 km, stačí pouze 1,0975 km a místo chybějících 20 km vypije každý účastník dva půllitry desetistupňového piva. Tento závod se běží dvoukolově. Při prvním kole běžci po vyběhnutí vypijí jedno pivo a uběhnou 0,54875 km. Než se závodníci dostanou do cíle, musí si zopakovat ještě jedno pivo a jedno kolo.

DSCF0707
Anketa Miřejovické půlky je mezi běžci velmi populární.
Anketa Miřejovické půlky je mezi běžci velmi populární.
Pivní půlmaraton se běží až odpoledne, registrujete se také na místě. Řidiči a abstinenti si místo alkoholického piva mohou zvolit nealkoholické.

Miřejovické půlky – nejhezčí pozadí závodu

Tím ale s půlením stále nekončíme. Ještě tady máme Miřejovické půlky – anketu, v níž samotní běžci ze svých řad vyberou jednu ženu a jednoho muže, kteří se mohou pochlubit nejlepším sedacím svalem. Vítězka a vítěz pak povinně (ale obvykle ochotně) předvedou své půlky k potěše publika přímo na “bedně”.

Miřejovický půlčík

Poslední rozpůlení udělají pořadatelé na výsledkové listině. Koho najdou přesně v půlce, dostane speciální cenu – Miřejovického půlčíka.

Podrobné informace k závodu

Propozice

plakat

Běh, Miřejovické půlení

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence