• Titulní stránka

Běžecké Miřejovice opět po roce rozpůlí letní prázdniny

DSCF0343
Zagarolská ulice, 1. kilometr
Zagarolská ulice, 1. kilometr
Sedmý ročník Miřejovického půlení je za dveřmi! Ať už se chystáte na půlmaraton nebo dáváte přednost kratším trasám, zapište si do kalendáře sobotu 1. srpna, kdy budete mít možnost poměřit své síly se stovkami běžkyň a běžců, nebo alespoň přijít fandit.

Mezi tradiční patrony akce, jejíž zázemí se nachází na louce sousední vísky Miřejovice, patří i obec Nelahozeves a na start se stejně jako každý rok chystá i několik borců z naší obce. Podle našich informací by mezi nimi letos neměl chybět ani starosta Nelahozevsi.

Na Miřejovickém půlení se půlí úplně všechno, a začíná se termínem, který pořadatelé z domovského Maraton Klubu Miřejovice situují vždy do poloviny prázdnin. To také znamená, že se obvykle běhá v obrovských vedrech a občas někdo přecení své síly (2012), ale běžci už naopak zažili i chladné a velmi deštivé počasí (2011).

Půlmaraton

Hlavním závodem je půlmaraton s přesně zaměřenou, certifikovanou, rovinatou, převážně asfaltovou a slunci vystavenou tratí. Závod startuje v 10.00 hodin na hřišti v Miřejovicích a vede přes Nelahozeves, Veltrusy (parkem), Všestudy, Dušníky až do Dědibab, kde oběhnete kužel a běžíte zase zpátky. Na území Nelahozevsi běžci absolvují zhruba dva kilometry – první na začátku (od Miřejovic Zagarolskou ulicí k Miřejovickému mostu) a druhý, či vlastně spíš dvacátý, na cestě zpět. Loni se na trať půlmaratonu postavilo více než dvě stě běžců. (Snad bude 1. srpna už otevřený most TGM v Kralupech.)

DSCF0478
Miřejovický most, 20. kilometr.
Miřejovický most, 20. kilometr.
Půlmaraton se běží ve třech mužských a dvou ženských kategoriích. Můžete se zúčastnit i závodu družstev – sestavíte-li tříčlenný tým (alespoň s jednou ženou), časy se vám potom sečtou. Elektronickou přihlášku najdete na stránkách Maraton klubu. Do poloviny června je startovné 250 Kč, poté už zaplatíte o stovku více a registrace na místě by vás vyšla už na 450 Kč. Tak si pospěšte!

Nad půlmaratonem letos převzal záštitu kastelán Veltruského zámku Pavel Ecler. Výtěžek půlmaratonu poputuje Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha. “Chceme účastníky požádat, aby za každý uběhnutý kilometr přispěli 1 Kč na pomoc tomuto klubu,” uvádí pořadatelé v propagačních materiálech.

mapa
Mapa trati Miřejovického půlmaratonu
Mapa trati Miřejovického půlmaratonu

Přibližné časy průběhu Nelahozevsí

Směr tam (od Miřejovic ke starému Miřejovickému mostu): 10.02 – 10.10 hodin

Směr zpět (od starého Miřejovického mostu do Miřejovic): 11.00 – 13.00 hodin

Časové rozpětí vyjadřuje očekávaný rozptyl mezi prvním a posledním závodníkem.

Lidový běh

DSCF0413
IVAR CS Lidový běh
IVAR CS Lidový běh
Pokud se na 21,0975 kilometrů necítíte, můžete zkusit Lidový běh (sponzorovaný nelahozeveskou firmou IVAR), a to třeba i  se svými dětmi nebo i čtyřnohými miláčky. Start je zhruba deset minut po startu půlmaratonu (tedy v cca 10.10 hodin) opět na hřišti v Miřejovicích, ale trasa je desetkrát kratší – měří tedy 2,10975 km. V praxi to znamená, že u miřejovické elektrárny se otočíte a poběžíte zpět do Miřejovic. Do tohoto závodu se můžete zaregistrovat až na místě.

Černohorský pivní půlmaraton

DSCF0826
Černohorský pivní půlmaraton
Černohorský pivní půlmaraton
Nebudete-li mít po absolvování půlmaratonu ještě dost, můžete zkusit Černohorský pivní půlmaraton. Při tomto klání běžci nemusí uběhnout 21,0975 km, stačí pouze 1,0975 km a místo chybějících 20 km vypije každý účastník dva půllitry desetistupňového piva. Tento závod se běží dvoukolově. Při prvním kole běžci po vyběhnutí vypijí jedno pivo a uběhnou 0,54875 km. Než se závodníci dostanou do cíle, musí si zopakovat ještě jedno pivo a jedno kolo.

DSCF0707
Nejhezčí půlky roku 2014.
Nejhezčí půlky roku 2014.
Pivní půlmaraton se běží až odpoledne, registrujete se také na místě. Řidiči a abstinenti si místo alkoholického piva mohou zvolit nealkoholické.

Miřejovické půlky – nejhezčí pozadí závodu

Tím ale s půlením stále nekončíme. Ještě tady máme Miřejovické půlky – anketu, v níž samotní běžci ze svých řad vyberou jednu ženu a jednoho muže, kteří se mohou pochlubit nejlepším sedacím svalem. Vítězka a vítěz pak povinně (ale obvykle ochotně) předvedou své půlky k potěše publika přímo na “bedně”.

Darujte krev s Miřejovickým půlmaratonem

krev
Šéf Maraton Klubu Miřejovice Josef Burian daroval krev v Thomayerově nemocnici. | Foto: Maraton Klub Miřejovice
Šéf Maraton Klubu Miřejovice Josef Burian daroval krev v Thomayerově nemocnici. | Foto: Maraton Klub Miřejovice
Tento týden ve Fakultní Thomayerově nemocnici odstartoval druhý ročník akce “Daruj krev s Miřejovickým půlmaratonem“. (Pro předsedu Maraton Klubu Miřejovice Josefa Buriana to byl ale už jeho 55. odběr.) Pořadatelé se touto akcí snaží pobídnout veřejnost k darování krve. Připojit k akci se můžete i vy – najděte si nejbližší transfuzní středisko a do 15. června pošlete pořadatelům (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) fotku z vašeho odběru. Všem bezpříspěvkovým dárcům poskytne pořadatel 20% slevu na startovné půlmaratonu.

Z Nelahozevsi to máte nejblíž do Mělníka, kde byla loni v listopadu po roční pauze znovu otevřena transfuzní stanice – najdete ji v prostorách budovy nemocnice Na Podolí v Bezručově ulici.

Miřejovické sportovní hry

Miřejovickému půlení už tradičně předchází netradiční miřejovická olympiáda, na níž si děti spolu se svými rodiči mohou otestovat své dovednosti v nejrůznějších disciplínách. Letos na miřejovické olympijské hry, zahajované tradičně s pomocí olympijské pochodně, dorazilo několik desítek malých i velkých sportovců, kteří si slunečné odpoledne báječně užili! Děti si kromě množství zajímavých cen odvážely domů i zbrusu nové řidičské průkazy na kola.

plakat

pdf
Podrobné informace o akci (tzv. skládačka)

Reportáže z minulých ročníků:

Běh, Miřejovické půlení

Komentáře   

+1 #1 pipo 2015-05-29 15:25
už se těšíme, vedro je součástí tohoto závodu, takže se nebojíme :-) Už je to tradiční zastávka mých běhu. I kdyby most nebyl otevřený, tak objížďka přes neláč není oficiální, takže policie zastaví dopravu a je to :-) žádný caviky s tím :-) Tak ať nám to vyjde.
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence