Automobilová doprava -

Podhořanská silnice: pětadvacet let marnosti

P1020240

Typický obrázek Velvarské ulice. | foto: David Macháček
“Pokud se věc v dohledné době nevyřeší, budeme požadovat zastavení dopravy štěrkopísku obcí. Lidé tam žijí jako dobytek a ne jako na konci dvacátého století.” Tato slova pronesl tehdejší starosta Nelahozevsi Jaroslav Otásek 12. srpna 1993 v rozhovoru pro týdeník Mělnicko, který se ve svém článku zabýval problematickou dopravní situací v Podhořanech a Hleďsebi. “Dohledná doba” se protáhla na 20 let, aniž by se situace jakkoliv změnila. Naopak, k těžbě písku přibyla ještě skládka.

Oznámení o opravě komunikace III/24021

DSCF7766

Vyznačení opravovaných ploch. Z oranžových nákresů vyplývá, že lešanská silnice se bude opravovat téměř celá. Kralupská se bude pouze záplatovat | foto (mm)
Vážení občané,

předběžně vás informuji o záměru Krajské správy údržby silnic Středočeského kraje opravit vybrané úseky silnice III/24021 procházející naší obcí.

Pod Strání a v části Zagarolské bude třicítka, obyvatelé žádají víc

DSCF7337

Vjezd do ulice Pod Strání od nadjezdu. Stařičká značka bude vyměněna a přibude k ní třicítka.
Vedení obce se rozhodlo zklidnit dopravu v několika částech obce. V průběhu léta by měl být v celé ulici Pod Strání a v její odbočce U Žlábku zavedeno rychlostní omezení na 30 km/h. Obec by zároveň ráda totéž opatření zavedla i v části Zagarolské ulice v blízkosti nové budovy mateřské školy. Úseků, které by si zasloužily úpravu dopravního provozu, je však v obci celá řada.

Výstavba tří kruhových objezdů zkomplikuje dopravu v centru Kralup

V příštím roce by měla být zahájena výstavba tří kruhových objezdů na třech klíčových kralupských křižovatkách. Stavební práce zkomplikují už tak dost složitou dopravní situaci v Kralupech a dotknou se i okolních obcí včetně Nelahozevsi.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.