• Titulní stránka

Anna Koblencová z Nelahozevsi v anketě Mělnického deníku s přehledem triumfovala

Koblencova06
Anna Koblencová
Anna Koblencová
Ve čtvrtek 27. února byly ve společenském domě v Neratovicích slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Nejúspěšnější sportovci Mělnicka 2013, kterou každoročně vypisuje Mělnický deník. V kategorii jednotlivci nad patnáct let letos mezi osmnácti nominovanými vyhrála čerstvě sedmnáctiletá Anna Koblencová z Nelahozevsi.

Hned od první třídy chodila malá Anička do veltruské základky, a to přes blízký Miřejovický most, vedle jehož pravého předmostí se vine již dlouhá léta vyhlášený slalomový kanál. Jako malé holčičce její pozornosti neušly zdejší časté tréninky a závody. Před necelými deseti lety přišli do veltruské školy náboráři od vodních slalomářů a Anička se hned přihlásila. Začala jezdit v sedmi letech a v současnosti patří mezi české olympijské naděje. Sporťák Mělnického deníku Luboš Kurzweil o ní píše jako o právě korunované královně okresních sportovců, pro kterou v kategorii nad 15 let hlasovalo 142 respondentů.

DSCF4072
Anna Koblencová na letošních Šibřinkách v Nelahozevsi
Anna Koblencová na letošních Šibřinkách v Nelahozevsi
Sama vítězka se ale na vyhlašování nechala zastoupit svým tátou Pavlem (kdysi válel třeba break dance), protože v tu samou dobu aktivně trénovala s českou juniorskou reprezentací na soustředění v zemi galského kohouta, kde se připravovala na mistrovství světa v australském Sydney, které se pojede už za měsíc. Budeme Aničce držet pěsti, aby si v maximální míře uchovala svoji skvělou minuloroční formu a znovu zažila další sportovní úspěchy.

Připomeňme si, že v uplynulém roce se jako singlkanoistka ve slovenském Liptovském Mikuláši stala juniorskou vicemistryní světa, jakož i juniorskou mistryní ČR do 23 let. V seniorské kategorii se Anna propracovala na třetí místo, a tak si mohla v září 2013 také zajet seniorské mistrovství světa v Praze-Troji. Zde skončila v závodě hlídek na druhém místě.

Rodina i bratr Annu, která mj. začala před rokem studovat SOŠ v Roudnici, maximálně podporují. Spočívá to zejména v cestování, kdy je třeba na jednotlivé sportovní štace vždy vyrazit s patřičnou ča

Koblencova02
sovou rezervou, a to často i do vzdálenějšího zahraničí. Cesty mimo Evropu však naštěstí organizačně i materiálně zajišťuje Český svaz kanoistiky, který nedávno oslavil sté výročí svého založení.

Přejeme Anně co nejvíce sportovních i studijních úspěchů a doufáme, že její skvěle našlápnutá sportovní kariéra bude pokračovat další dlouhá léta.

(mat)

 

Vítězství Anny Koblencové v anketě se věnoval i Mělnický deník: Anička? Genetická anomálie, říká s úsměvem pyšný tatínek

Vodní sporty

Komentáře   

0 #2 Nela.cz 2014-03-07 11:39
Autorem článku je náš externí spolupracovník, tímto bychom rádi vyřídili jeho omluvu za záměnu Pavla a Martina.
Citovat
+2 #1 Pavel Koblenc 2014-03-04 09:58
Dovolím si jen malou opravu, za mlada jsem dělal všeliké vylomeniny, ale break dance mezi ně nepatřil :D , tomu se věnoval můj bratr Martin.
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.