• Titulní stránka

Anna Koblencová se stala vicemistryní světa v juniorské kanoistice

koblencova-1
Nelahozeveská kanoistka Anna Koblencová 17. července 2013 na mistrovství světa juniorů v Liptovském Mikuláši
Nelahozeveská kanoistka Anna Koblencová 17. července 2013 na mistrovství světa juniorů v Liptovském Mikuláši

Aktualizace: 20. července, 19.00 hodin

Šestnáctiletá rodačka z Nelahozevsi Anna Koblencová se v sobotu stala vicemistryní světa v juniorské kanoistice. Na šampionátu, který se tento týden koná v Liptovském Mikuláši, nechala za sebou třicet konkurentek z celého světa.

Na středeční kvalifikaci zajela ve dvou runech celkově 5. místo. V pátečním semifinále pak obsadila 10. příčku, čímž si těsně zajistila účast v sobotním finálovém klání.

Šéftrenér českých juniorů Jiří Kratochvíl označil semifinálový výkon Anny Koblencové za úspěch, byť zároveň upozornil, že její jízda byla hraniční. "Ne všechno zajela, jak by chtěla. Cíl splnila, ale myslím si, že má na víc," řekl kouč o své svěřence v předvečer finálového kola.

1075280 10151766227847700 925544028 n
Anna Koblencová (vlevo) na stupních vítězů. | Foto: Canoe Liptov
Anna Koblencová (vlevo) na stupních vítězů. | Foto: Canoe Liptov
V semifinále měla nelahozeveská kanoistka problémy zejména s třetí brankou, do níž se musela dvakrát vracet, čímž ztratila drahocenné vteřiny. Neprojetí branky by totiž znamenalo 50 trestných vteřin a tedy automaticky ztrátu šance na postup. Zbytek jízdy již však Anna zvládla výborně a časovou ztrátu tak dohnala.

Radost nad postupem neskrýval ani otec závodnice Pavel Koblenc. "Je mi teď o něco víc líto, že jsem si to v práci nezařídil tak, abych vše mohl sledovat na místě."

Kouč Kratochvíl zároveň popsal finálovou taktiku. "V semifinále je to o zodpovědnosti, přesnosti. Ve finále už jde o medaile, každý musí jet na totální hranici svých možností a schopností, a buď to vyjde nebo ne. U Anny to tedy bude buď super úspěch, a nebo to bude 'jenom' úspěch."

Nakonec se dostavil super-super úspěch. Ve finálovém kole Anna zajela nejlepší čas ze všech deseti juniorských závodnic a zlatá příčka jí utekla jen díky čtyřem dotekům branek, zatímco vítězná Němka Karolin Wagnerová měla jen jeden dotek. Za každý dotek se k celkovému času přičítají dvě vteřiny.

Ke stříbru ze soutěže jednotlivců pak přibylo ještě čtvrté místo z podvečerního závodu hlídek, kdy slalom sjížďějí současně tři závodnice. Anna Koblencová s dalšími dvěma českými juniorskými reprezentantkami Janou Matulkovou a Martinou Satkovou sice zajely výborný čas, ale rozhodčí Janě Matulkové neuznali průjezd pod třináctou brankou, kterou podjela pod tyčí (podle pravidel musí být uvnitř branky celá hlava a alespoň část lodi). Padesát trestných vteřin připravilo české juniorské reprezentantky o medaili.

 

Všechny uskutečněné závody lze sledovat živě na webových stránkách šampionátu:
  • Kvalifikace - 1. run: středa 15:40 - C1-Women Junior Ht 1.Run
  • Kvalifikace - 2. run: středa 18:31 - C1-Women Junior Ht 2.Run
  • Semifinále - pátek 15:05 - C1-Women Junior Semifinals
  • Finále - sobota 12:00 - C1-Women Junior Final
  • Hlídky (skupinová jízda) - sobota 17:29 - C1-Women Teams Junior Teams Final
V seznamu rozklikněte jméno závodnice a klikněte na ikonku kamery.

Semifinálová jízda Anny Koblencové

Finálová jízda Anny Koblencové

veltrusy
Anna Koblencová na veltruském kanále v roce 2012.
Anna Koblencová na veltruském kanále v roce 2012.

Anna Koblencová, která se vodnímu slalomu věnuje již od svých sedmi let, se na mistrovství světa juniorů v kanoistice probojovala již podruhé. Loni se blýskla v americkém Wisconsinu, kde se jako jediná Češka ve své kategorii dostala do finále a obsadila celkově 8. místo. V září pak skončila na 6. místě na mistrovství Evropy ve slovinském Solkanu.

(mm)

Vodní sporty

Komentáře   

+5 #1 marie bolechová 2013-07-23 23:05
Andulko, my všichni příbuzní z Jižních Čech ti gratulujem.Jsi dobrá
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.