Alfred Strejček naladil posluchače na vánoční notu

Foto Krnov127
Alfred Strejček s klavíristkou Eliškou Novotnou (vlevo) a houslistkou Halinou Františákovou | Foto: Agentura Presto
Alfred Strejček s klavíristkou Eliškou Novotnou (vlevo) a houslistkou Halinou Františákovou | Foto: Agentura Presto
V úterý 16. prosince 2014 proběhl na nelahozeveském zámku adventní koncert, jehož program potěšil místní obyvatele hned v několika směrech.

Vidět a hlavně slyšet osobně vynikajícího Alfreda Strejčka byl nevšední zážitek. Jeho hluboký a dramatický hlas rozezníval stěny zámeckého sálu i duše přítomných diváků. Verše byly prostřídány krátkými a výborně zahranými hudebními vstupy v podání sólistek Elišky Novotné (klavír) a Haliny Františákové (housle).

Alfred Strejček na úvod vyzval posluchače, aby v průběhu vystoupení netleskali, a docílil tím komorní a soustředěné atmosféry. Zpestřením večera byla společná recitace části balady Štědrý večer K. J. Erbena – Hoj, ty Štědrý večere. Závěrečný aplaus trval o to déle, oč si ho nedopřáli posluchači po celý koncert. Ke spokojenosti všech přítomných zazněly jako přídavek verše Jaroslava Seiferta. Koncert byl pořádán obcí, organizačně byl zajištěn paní Alenou Hurychovou a členy předešlé kulturní komise. Za plný sál a krásný program nezbývá než poděkovat.

Kultura

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.